Ateliéry a prevádzky

Prízemie

Skrytý bar

Káva • Drinky • Domáce limonády • Maté • Pivo • Víno • Terasa
facebook instagram

Dvanásť duší

Variaci kolektív, ktorý sídli v priestoroch Novej Cvernovky. Vegetariánske jedlá, vždy s vegánskou a bezlepkovou alternatívou alebo mäso z lokálnych fariem. V ponuke majú aj naturálne víno.
facebook instagram

Artattack shop & room

Priestor pre domácich umelcov a značky a autorov, ktorí pôsobia vo vizuálnom umení, hudbe a literatúre. Limitované grafiky, knihy, vinyly, ale aj handmade doplnky, ktoré častokrát inde nenájdete.
artattackshop.sk
facebook instagram

Mile

Slovenská značka dizajnového detského oblečenia.
mile.sk
facebook instagram

Giraffe Bakery

Cukrárske laboratórium a poctivé cupcakes, makaróny, cookies a torty.
giraffebakery.com
facebook
instagram

Čierne diery

Čierne diery sa cez tvorbu grafík a kníh venujú pamiatkam.
ciernediery.sk instagram

Lebo Mädveď

Dizajnové hry, ktoré ponúkajú príležitosti pre vzdelávanie, pomáhať ľuďom rozvíjať vedomosti, schopnosti a porozumenie netradičnou, hravou formou.
lebomadved.sk
facebook instagram


1. poschodie

EDUdrama

Dramacentrum EDUdrama ponúka interaktívne predstavenia pre rodiny s deťmi, vzdelávacie zážitkové workshopy pre firmy i verejnosť, projekty pre školy a semináre pre pedagógov. Zdieľa priestor s vzdelávacou skupinou ŽiTo.
edudrama.sk
facebook <a target="_blank"

Telocvičňa

Telocvičňa je nekomerčným rezidenčným centrom pre tanec. Je to integrovaný priestor NC, no funguje od nášho kultúrneho centra samostatne. Spravuje ju Platforma pre súčasný tanec (PLAST) – strešná organizácia nezávislých (nezriaďovaných) tanečníkov. Od roku 2018 koordinuje jej fungovanie, rezidenčné aktivity, medzinárodnú spoluprácu, výskum a vzdelávacie programy. Telocvičňa je dôležitým uzlom na Slovensku a v širšom regióne pre desiatky umelcov a umelkýň. Vznikajú tu predstavenia domácej aj zahraničnej scény súčasného tanca. V jej hlavnom organizačnom tíme sú Maja Hriešik, Soňa Kúdeľová, Barbora Chomová Uríková a Silvia Bakočková.
web

Pressink

Grafické štúdio Kristíny Uhrákovej, ktoré založila po návrate z Londýna, kde študovala grafický dizajn. V súčasnosti sa venuje dizajnu kníh, webu a vizuálnej komunikácii v kultúrnom sektore. Okrem toho využíva tlačiarenskú techniku vo svete známu ako letterpress.
facebook
instagram

Desant Film Hub

Multifunkčný p​r​iestor zameraný na filmovú tvorbu a filmárov. Slúži ako coworkingové pracovisko pre tvorcov a organizuje podujatia, diskusie a workshopy na témy súvisiace s filmom a procesom tvorby.
facebook
instagram

Plaftik

Animačné štúdio založené v roku 2001 prevádzkuje tím nezávislých tvorivých umelcov.
facebook
plaftik.com

The Július Koller Society

The Július Koller Society je neziskové občianske združenie, ktoré prevádzkuje výstavný priestor pre súčasné umenie, archív a výskumnú platformu so sídlom v Novej Cvernovke. Organizátori programu sú Zlata Borůvková a Daniel Grúň. Cieľom a predmetom združenia je propagácia diel, umeleckých a kultúrnych úspechov Júliusa Kollera, posilnenie kooperácie v oblasti súčasného umenia a obohatenie domáceho ako aj medzinárodného kultúrneho dialógu. JKS organizuje domáce a medzinárodné projekty, rozvíja aktivity vo sfére súčasného výtvarného umenia, dejín umenia, vizuálnych štúdií a kultúrnej teórie. Venujeme sa výskumu a realizujeme publikácie so zameraním na marginalizované alebo nedostatočne reflektované oblasti výtvarného umenia.
juliuskollersociety.org
facebook instagram

Atom!

Použitím hlinených omietok sa z chemického laboratória stal nadčasový a ekologický place-to-be. Freelance ateliér Atom! tvoria stabilné molekuly: Martin Mistrík (grafický dizajn), Miro Gajdoš (hudobné vydavateľstvo), Adam Križka (grafický dizajn), Martin Gajdoš (detská obuv), Ján Žiška (grafický dizajn), Matej Hakár (fotografia) a Matúš Gajdoš (social media).
instagram
Facebook

zelenaluka.sk ajlavmjuzik.com
rhbdesign.sk jezkobezko.sk
matejhakar.com/ Crafting plastics studio!
Štúdio so sídlom v Berlíne a Bratislave prináša bioplasty na úroveň nášho každodenného života.
craftingplastics.com
facebook instagram

Monika Pascoe Mikyšková

Umelkyňa, autorka rubriky Ohrozené druhy a podcastu Oči Dokorán.
monikamikyskova.com
instagram

Viktor Szemzö

Otvorený fotografický ateliér.

Truestory

Ateliér režiséra Lukáša Kodoňa je kombináciou strižne, baru a televízneho štúdia. Vznikol spojením bývalého kabinetu hornín a telefónnej ústredne.
instagram

N/A

Súčasná značka spolupráce B. Brádňanského a V. Haladu na architektonických projektoch a súťažiach v mierkach od objektov až po urbanistické vízie. n/a má ambíciu produkovať mnoho vrstevnaté odpovede, ktoré sa za pragmatickým, ikonickým a estetickým dotýkajú aj iných, architektúre ako kultúrnemu fenoménu vlastných, aspektov.
nla.sk
facebook


2. poschodie

Časopriestor

Michal Líner – produktový a reklamný fotograf, Peter Fröhlich – strihač a dokumentarista, Radovan Dranga – výtvarný a divadelný fotograf.
facebook instagram

Peter Liška

Ateliér grafického a výstavného dizajnu.
instagram

Plural

PLURAL sa zaoberá architektúrou, urbanizmom a výstavníctvom. Cieľom štúdia je trvajúca, spoločensky a kultúrne relevantná tvorba.
facebook instagram

Ľubica Segečová

Grafická dizajnérka, ktorá sa venuje dizajnu kníh, objektov a site–specific inštalácií. Je organizátorka festivalu Self.
instagram

Ateliér 5

Štyria fotografi a jedna režisérka: Andrej Balco, Boris Németh, Miro Nôta, Jozef Ondzík a Miriam Petráňová. Venujeme sa dokumentárnej, portrétnej fotografii a filmu.

Vagus

Občianske združenie, ktoré sa už 10 rokov venuje práci s ľuďmi bez domova. Streetwork – terénna sociálna práca, nízkoprahové denné centrum Domec a integračný program, ktorý poskytuje bývanie a pomoc so získaním a udržaním zamestnania v kombinácii so sociálnym poradenstvom – Housing Cverna.
vagus.sk
facebook instagram

Vanda Raýmanová

Filmová režisérka, ktorá sa venuje scenáristike, ilustrácii a animácii.

Patrícia Koyšová

Maliarka, experimentátorka obklopená vysokotlakovými zariadeniami. Svoj ateliér nazýva laboratóriom maľby. Rovnako ako tlakový kompresor s objemom 100 litrov je pre ňu dôležitý divák a jeho vlastná imaginácia.
patriciakoysova.com
facebook instagram

Belanex

Ateliér Borisa Belana. Vyštudoval ŠUV v Kremnici, odbor Tvarovanie priemyselných výrobkov a potom Ateliér Industrial design na VŠVU. Pracuje ako freelance dizajnér, najmä v prostredí pre sériovú výrobu.

Stredná trieda

Bývalý ateliér 220 pozostáva z troch grafických dizajnérov/ky – Matúš Lelovský, Braňo Matis a Pavlína Morháčová.
lelovsky.sk
pavka.sk
branomatis.sk

Trnka Graus

Pavel Graus je televízny dramaturg a producent a iné; Samo Trnka je scenárista, stand-upista a tiež iné.
facebook instagram
facebook

Emil Drličiak

Po projektoch pre divadlá, galérie, vydavateľstvá, ekosystém logomapy, či 200-ročnom lipovom grafe Korpus, môžete zažiť architektúru v neplanovaných súvislostiach.


3. poschodie

Bartinki & Fashion revolution Slovakia

Slow fashion štúdio ponúkajúce okrem unikátnych módnych kúskov aj kurzy šitia, workshopy či prednášky na tému upcycling.
bartinki.com

Malografia

Tlač kníh a časopisov. Lepené paperbacky, šité brožúry, plagáty, vizitky, flyere, portólia, katalógy, kalendáre, oznámenia…
malografia.sk
facebook

Hula

Výtvarný ateliér, kde maliarka Hula pracuje a tiež celoročne vedie kreatívno – výtvarné kurzy pre dospelých s integrovanou animoterapiou. Vo vlastnej tvorbe sa venuje abstraktnej maľbe v rôznych štýloch.
hulaitsme.com
facebook instagram

RICHIE..

Pulzujúca dynamika Novej Cvernovky dáva priestor pre mikro kreatívnu agentúru RICHIE.. Agentúra sa zameriava na projekty z prostredia kultúry a kreatívneho priemyslu. V jej srdci pracuje mladý tím ľudí, ktorý tvoria srdcom a radi spolupracujú s galériami a výtvarníkmi. Špecializuje sa na ich propagáciu, knižný dizajn, fotografiu, video a budovanie vizuálnej identity.
richiestudio.com
facebook instagram

2021

Architektonické štúdio zaujímajú verejní investori a projekty vo verejnom priestore, ktoré majú širší spoločenský vplyv. Výstupy naberajú formu na širokej škále od reality po abstrakciu – teda od vytvorenia fyzického produktu cez dokumentáciu, organizáciu súťaže až po metodický manuál.
2021.sk
facebook instagram

endrius

Venujeme sa video produkcii, ktorú vieme pokryť od kreatívneho návrhu až po komplet realizáciu. Vyrábame TV a online kampane, interné/externé korporátne a employer branding videá, krátke dokumenty a iné.
endrius.com
facebook instagram

Right & Stuff

Sme tí, čo snímajú sny a menia ich na príbehy. Sme Right & Stuff, produkčná spoločnosť so zameraním na video a foto produkciu nielen reklamného obsahu.
rightstuff.sk

Kubo Media

Originálna slovenská digitálna knižnica plná detských obrázkových e-kníh pre deti od dvoch rokov, so zameraním na škôlkarov a najmladších školákov.
kubomedia.sk/
facebook instagram

Kolektív

Kolektív podáva mikrofón, kameru a iné kreatívne technológie do rúk mladým ľudom a vytvára priestor, kde si môžu vymieňať skúsenosti a tvoriť. Podporuje tak záujem mladých generačne autenticky prispievať do diskusií o verejnom živote.


4. poschodie

Zvukolam

Slovenská podcastová platforma so zameraním na tvorbu nahrávok o ekológii, kultúre, vede, dátach a prípravu audiofilmov, audiodokumentov a hudobnú produkciu.
zvukolam.sk
facebook instagram

Ateliér 307

Spoločný priestor Michaely Mokrej a Gabriely Paschovej, ktoré pracujú najmä v oblasti kostýmového výtvarníctva a scénografie ale i v oblasti vzdelávania a handmade výroby.
costumedesign.sk
gabrielapaschova.com

Strihači

Ateliér tvoria filmoví strihači Michal Kondrla, Radoslav Dubravský a Richard Chomo. Vo svojich dvoch strihových pracoviskách sa venujú postprodukcii hraných a dokumentárnych filmov, reklám a iných audiovizuálnych projektov.

archee

Ateliér Martina Šichmana sa zaoberá architektúrou energetikou a ekológiou. Vyvíja alternatívnu vodnú elektráreň SPEARhydro, ktorá dokáže vyrábať elektrinu aj v strede mesta.
spearhydro.tech
archee.tech

Šymon Kliman

Fotograf a spoluzakladateľ Nadácie Cvernovka. Vo svojej tvorbe sa programovo venuje rozvoju otvorenej spoločnosti prostredníctvom špecificky zameranej umeleckej tvorby, jeho motívom sú portréty ľudí z rôznorodých sociálnych a kultúrnych prostredí.
symonphoto.com

Ateliér Miestor

Miestor sa od roku 2013 venuje stavebno-technologickému projektovaniu stavieb a to hlavne projektom bývania a občianskej vybavenosti.
miestor.sk

Ateliér S6K

Založený v roku 2011 Štefanom Starinským, Zuzanou Šestinovou a Janou Kačurovou.

LujMarí & Materia-Lab

Je umelecko-dizajnovým ateliérom Mariany Lujzy Palugovej a Josefa Černého. V ateliéri sa tvoria obrazy od historických kópií, súčasného neo-kubizmu až po transport a industrial design.
facebook instagram


5. poschodie

Coworking Cvernovka

Open space s prenájmom stolov i kancelárii + zasadačky, kaviareň, detský klub.
coworkingcvernovka.sk


Suterén

Ateliér E1437

Dielňa o ktorú sa delia Zuzana Šestinová, ktorá sa venuje práci s kožou, Petra Blahová, ktorá pracuje s liatym porcelánom a Nikola Čemanová, ktorá pracuje okrem iného s hlinou a vedie kurzy keramiky.
instagram
instagram

KK Bagala

Koloman Kertész Bagala založil vydavateľstvo v roku 1991 a špecializuje sa na vydávanie súčasnej slovenskej literatúry, vyhľadávanie autorov (literárna súťaž POVIEDKA) a projekt AUDIOPOVIEDKY.sk
kkbagala.sk
facebook instagram

EITD Studio

Priestor slúžiaci na nahrávanie, produkciu a postprodukciu hudby a iných zvukových záznamov. Z drvivej časti je využívaný pre potreby kapely Elections In The Deaftown. Dôležitý vizuálno-akustický prvok tu tvorí strop a stena vyhotovená z recyklovaných dosák, ktoré boli použité z odpadového stavebného materiálu vzniknutého pri vypratávaní starých priestorov školy.
electionsinthedeaftown.com
facebook

Soté

Hudobná skúšobňa, dymová clona, púštny psychedelický vývar.

Sklad 2

Skúšobňa 3 hudobných telies. Swing society orchestra, Fats Jazz Band a Tomáš a Lukáš Vravníkovci, Michal Blaho, Peter Kučera.
fatsjazzband.com
facebook

Artefaktum

Hudobné štúdio Matie B-complex, ktoré sa venuje produkcii hudby, DJingu, live streamovaniu a vizuálnemu umeniu.
facebook instagram

Das Schwarze Schwimmbad

V ateliéri je čerstvá vlna ľudí ponorených do grafiky, typografie a ilustrácie. Pracujeme s technikami ako letterpress, sieťotlač a tradičné grafické techniky.
Majka Sládečková (SATUREJKA), Martin Štefanovič (NOISTYPO), Michal Šumichrast a Martin Malina.
facebook instagram
facebook instagram
instagram
instagram


Internát

Freedu – vzdelávacie centrum

Freedu je vzdelávacie centrum, kde pomáhame deťom s učením do školy a pripravujeme ich na rôzne prijímačky. Organizujeme aj kurzy angličtiny pre dospelých.
freedu.sk

Helen Tóth

Maliarsky ateliér Heleny Tóthovej, v ktorom skúma, aký je to pocit stať sa lesom.
helentoth.com
facebook instagram

Marek Šulík

Filmový strihač, vydavateľ a koordinátor projektu Rodinné archívy – online databázy rodinných a amatérskych filmov.
rodinnearchivy.sk
mareksulik/vydavatelstvo

WOVEN

Anna, Marianna, Veronika a Danica sa zaoberajú tvorbou malej architektúry, priestorovými inštaláciami, urbánnym interiérom a vzdelávacími podujatiami pre študentov.
woven.sk
facebook instagram

Kutlik

Štúdio produktového dizajnu Dušana Kutlíka a Ráchel Dudovej, ktoré kladie dôraz na ekologický dizajn a trvalú udržateľnosť.
kutlik.sk

Ateliér Imrich Kovács

Fine Art Tattoo.
instagram

Lukáš Moravský fotograf

Fotografii sa venuje od roku 2010 a hľadáčikom mu prešli stovky produktov rôznych tvarov a veľkostí. Pre čo najlepší výsledok využíva poctivú prácu so svetlom a techniky tradičného fotografického remesla.
moravsky.sk
instagram

Jurs Ateliér

Na pracovisku sa vyskytuje Dominik Jursa a spolutvorcovia z filmového priemyslu. Hlavná náplň práce daného priestoru je filmová strižňa, ale na svoje si prídu aj analógoví fotografi, ktorí si tu v malom labáku môžu nechať vyvolať svoje obrázky.
facebook

Ján Hrčka

V miestnosti č. 222 na druhom poschodí sa okrem hlasnej rakenrolovej muziky a nočných motýlov ukrýva aj maliar Ján Hrčka. Absolvent VŠVU, IV. ateliéru Ivana Csudaia, tu tvorí od roku 2017.
instagram

Ateliér Amulet

Tvoj amulet tvorivosti – výtvarné kurzy pre verejnosť, kaligrafia, grafika, prípravka na talentovky. Individuálne kreatívne stretnutia, artefiletika pod vedením Pavly Šoltisovej.
atelieramulet.sk
facebook

Ateliér Osobný priestor

Kurzy linorytu, kreslenie mandál pre verejnosť a kvalitná tlač vytvorených diel.
atelierosobnypriestor.sk

Na Skejt Maľované

Daniel Pankuch má rád grafiku “v pohybe”. Preto maľuje na skate&long boardové dosky alebo aj iné veci každodenného použitia.
instagram

LIGA ZA ĽUDSKÉ PRÁVA, o.z.

Združenie právničiek, ktoré sa venujú právnej pomoci cudzincom a utečencom na Slovensku. Usilujeme o dobré politiky a zákony, osvetu smerom k spoločnosti a o výchovu a vzdelávanie mladých právnikov.
hrl.sk
facebook instagram

Divadlo Veteš

Divadlo Veteš je nezávislé divadelné zoskupenie venujúce sa surreálnej bábkarskej a alternatívnej divadelnej tvorbe pre dospelých aj deti.
facebook
instagram

Divadlo SpozaVoza

Divadlo SpozaVoza je profesionálnym divadlom, ktoré tvorí pre všetky vekové kategórie.
spozavoza.sk
facebook
instagram

Ateliér Nat

Grafický ateliér Natálie Ižákovej, keď si akurát nezúfa, tak tu tlačí grafiky, kreslí, maľuje a ilustruje.
instagram

Somehow special studio

Obsadenie ateliéru tvoria traja študenti dizajnu VŠVU, Alek, Kenneth a Jurko ktorí sa nepohybujú len vo sfére dizajnu.
behance.net/vladimrboro
instagram
instagram
instagram
instagram