Origami

Storyboxing, omencandy, mikrokroking, údolie peach.

Rastlináreň

Komunitný recyklačný lowcost projekt, ktorý bol spoločne vymyslený a realizovaný obyvateľmi internátu. Pestujú izbové a záhradné rastliny, medzi ktorými sa kúpu v darovanej vani od ateliérnika z Novej Cvernovky.

Chňapka

Chňapka aka “cvernovkársky blšák” sa nachádza na prízemí Internátu. Po celý rok tam ľudia z komunity môžu priniesť veci, ktoré už nepotrebujú a to od oblečenia až po jedlo.

Right&Stuff

Tí, čo snímajú sny a menia ich na príbehy. Right & Stuff je produkčná spoločnosť so zameraním na video a foto produkciu nielen reklamného obsahu.

Majami /Sirupex

Fermentované nápoje, skvelé drinky, pivečko a celodenná párty. Chalani z Majami drinks majú všetko po čom smädná duša túži.

Desant Film Hub

Multifunkčný p​r​iestor pôvodne zameraný na filmovú tvorbu a filmárov. Dnes slúži viac ako coworkingové pracovisko pre tvorcov a organizuje podujatia, diskusie a workshopy na témy súvisiace s filmom a procesom tvorby.

Skrytý bar

Skrytý Bar je súčasťou Novej Cvernovky a pravou rukou kultúrneho priestoru. Ponúka široký sortiment nápojov od kávy, domácich limonád, miestneho piva a vína až po klasické a značkové koktaily.

Ateliér Osobný priestor

V ich ateliéri môžete objaviť čaro linorytu, ukážu vám ako na to. Ak radi skúšate nové veci, potrebujete si oddýchnuť a prísť na iné myšlienky, sú tu pre vás.

Drž hubu

OZ Drž hubu združuje mladých profesionálov z rôznych vedných odvetví so spoločným cieľom – využívať potenciál mykológie a pestovania húb ako inovatívneho, ekologického a obnoviteľného prístupu k výrobe materiálu, ktorý možno využiť na širokú škálu produktov od gastronómie, cez módu a dizajn až po stavebníctvo.

Odpútaj sa

Odpútaj sa pomáha ľuďom liečiť psychické ťažkosti v skupinových terapiách.

Ateliér LujMarí a Žofre

Ateliér je zdieľaný priestorom absolventiek katedry reštaurovania na VŠVU – Mariany Lujzy Palugovej-LujMari a Žofii Ondrejčínovej – Žofree.

Vintage antikvariát

VINTAGE antikvariát knihy, miestopisy, mapy , grafiky, platne, šelakové platne, pohľadnice, časopisy, mapy, noty, kalendáre, exlibrisy, známky, spoločenské hry. puzzle, DVD, CD, MC, LP.

±36

V ateliéri ±36 samostatne pôsobia: Andrea Ďurianová – šperkárka a dizajnérka, Nina Valíčková – architektka a šperkárka, tvoriaca aj pod značkou Holy Morda a Kveta Kubus – dizajnérka, concept artistka a zlatníčka. 

JaNo

Dieľňa pre prácu s rôznymi materiálmi – predovšetkým s drevom.

Punk Underground

Výroba scén, rekvizít a špeciálnych efektov pre divadlo, film, reklama. Divadelná produkcia pre deti.

PlantB Oáza

Mladý eshop plný zelených pokladov, ktorý pomáha ľuďom priniesť si domov svoj kúsok džungle.

Štúdio krásy

Štúdio krásy je zdieľaným priestorom výtvarníčky Alizy Orlan a kultúrnej pracovníčky a občasnej nechtárky Ivice Jančovej.

The Július Koller Society

Neziskové občianske združenie, ktoré prevádzkuje svoj výstavný priestor, archív a výskumnú platformu.

Komunitná Fotokomora

Kolektív fotiacich ľudí, ktorí majú radi chemickú fotografiu. Preto zdieľajú klasickú fotokomoru v suteréne Novej Cvernovky.

MakerSpace

MakerSpace Bratislava je projekt komunitnej dielni, ktorá prináša priestor, náradie a materiál všetkým tým, čo si chcú niečo vyrobiť alebo opraviť. Našimi aktivitami sa snažíme v deťoch rozvíjať konštrukčné myslenie a dospelým prinášať priestor na sebarealizáciu a naučenie sa niečoho nového a praktického.