PoČÍTAME s Ukrajinou

Literárne informačné centrum v spolupráci s Novou Cvernovkou pripravilo podujatie s názvom PoČÍTAME s Ukrajinou, ktorým chce prejaviť podporu vojnou skúšanej krajine a vzdať hold jej literatúre.

Svedkovia Putinovi (LV, r. Manskij)

Pozývame vás pozrieť si dokument Svedkovia Putinovi, pred ktorým sa vám prihovorí jeho režisér Vitalij Manski. Jeho zhliadnutím na našom webe do dnešnej polnoci venujete vstupné v plnej výške na pomoc Ukrajine.

Dva roky bez divákov

O tom, ako kultúra prežila pandémiu a čo sme sa o umení a spoločnosti za posledné 2 roky dozvedeli, sa bude dramaturg Novej Cvernovky Laco Oravec rozprávať s riaditeľkou Činohry SND Miriam Kičiňovou, redaktorkou Denníka N Janou Močkovou a predsedom Antény – siete pre nezávislú kultúru Michalom Klembarom.

108. KPČ: Voľnosť

Prvý tohtoročný book club prebehne online. Debatovať sa bude o myšlienkach, predstavách a spomienkach v esejach Zadie Smith z knihy Voľnosť.

Ceremoniál Anasoft litera 2021

Kto sa stane 16. laureátom alebo laureátkou slovenskej literárnej ceny za pôvodnú prózu Anasoft litera? Bude to Barbora Hrínová, Jana Juráňová, Richard Pupala, Veronika Šikulová či Alta Vášová?