Láskávé rodičovstvo: Traumatické skúsenosti v detstve a ich následky

Zdielať

Diskutovať budeme s psychiatričkou a psychoterapeutkou Natáliou Kaščákovou 13 apríla o 19:30 live na našej FB stránke. Moderátorkou podujatia je Kristína Tormová.

Aké skúsenosti už možno oznaćiť ako traumatiké? A ako tieto skúsenosti ovplyvňujú náš dospelácky źivot a naše vnútorné prežívanie?
V apríli sa budeme v cykle rodičovských debát venovať téme, ktorá v poslednej dobe čoraz viac rezonuje v spoloćnosti a tou je trauma a traumatické skúsenosti zažité v detstve.
————————————–
Natália Kaščáková vyštudovala medicínu a pracuje ako psychiatrička a psychoterapeutka v súkromnej praxi, kde sa venuje prevažne dospelým pacientom s depresívnymi, úzkostnými, psychosomatickými a vzťahovými ťažkosťami. Od roku 2015 sa venuje aj skúmaniu súvislostí medzi traumatizáciou v detstve a neskoršom živote, vzťahovou väzbou, odolnosťou a zdravím. Je autorkou knihy Obranné mechanizmy z psychoanalytického, etologického a evolučno-biologického aspektu. Natália je mamou dvoch synov.
Kristína Tormová je mamou troch detí, vyštudovala divadelnú dramaturgiu, venovala sa herectvu, písaniu blogov, je autorkou značky Koláčová a troch knižiek s témami materstva. Práve “mamovanie” je jednoznačne jej hlavnou témou, ktorú rada spája s jej osobnými “psychologickými objavmi” a poznatkami, ktoré prostredníctvom sociálnych sietí a blogu šíri do sveta. Aktuálne je na materskej dovolenke a pracuje predovšetkým ako instablogerka a blogerka.
————————————–
Debata prebehne online na Facebookovej stránke Coworking Cvernovka.
————————————–
Podujatie je bezplatné.
————————————–
Partnerom podujatie je Nadácia Tesco.
————————————–
Do diskusie sa môže aj priamo zapojiť prostredníctvom aplikácie sli.do #trauma