Láskavé rodičovstvo: Nastavenie hraníc, ktoré vedú k spolupráci (online)

Zdielať

Láskavé rodičovstvo: Nastavenie hraníc, ktoré vedú k spolupráci (online)

Decembrová debata z cyklu Láskavé rodičovstvo sa bude venovať obľúbenej rodičovskej téme a tou je nastavovanie hraníc.

Hranice a sloboda sú v súčasnosti jednou z najdiskutovanejších tém pri výchove detí. Prečo je to tak? Prečo o nich toľko hovoríme a prikladáme im taký význam? Ako dieťaťu stanoviť hranice tak, aby sa necítilo príliš obmedzované, či nepociťovalo, že sa s ním zle zaobchádza, no súčasne sme mu spostredkovávali prirodzené zákony života, ktoré si nevyhnutne potrebuje osvojiť?
Teda v skratke povedané, ako nebyť vo vzťahu k dieťaťu autoritárskym panovníkom, ale ani neužitočným lokajom?


O tom všetkom sa bude už 14. decembra rozprávať Kristína Tormová a Martina Vagačová v live streamovanej debate na FB stránke Coworking Cvernovka. Ste srdečne pozvaní zapojiť sa do diskusie so svojimi otázkami. 🙂


👩 Martina Vagačová je certifikovanou lektorkou kurzov Efektívneho rodičovstva. Vychádza pri nich z adlerovských princípov individuálnej psychológie. Vo svojej praxi sa zaoberá nielen výchovnými problémami a otázkami, ale aj zručnosťami a spôsobmi ich praktického riešenia. Je tiež autorkou knihy Ako prežiť rodičovstvo, Láskavý sprievodca rešpektujúcim
prístupom. Je to prvá kniha na slovenskom trhu o Efektívnom rodičovstve, presne šitá na mieru
slovenským rodičom. Povzbudzuje ich, aby sa nebáli byť sami sebou, mali sa radi aj s chybami a nezabúdali na každodenné radosti.

👩 Kristína Tormová je mamou troch detí, vyštudovala divadelnú dramaturgiu, venovala sa herectvu, písaniu blogov, je autorkou značky Koláčová a troch knižiek s témami materstva. Práve “mamovanie” je jednoznačne jej hlavnou témou, ktorú rada spája s jej osobnými “psychologickými objavmi” a poznatkami, ktoré prostredníctvom sociálnych sietí a blogu, šíri do sveta. Aktuálne je na materskej dovolenke a pracuje predovšetkým ako instablogerka a blogerka.


Debata prebehne online na Facebookovej stránke Coworking Cvernovka.


Podujatie je bezplatné.


Partnerom podujatie je Nadácia Tesco.


Do diskusie sa môže aj priamo zapojiť prostredníctvom aplikácie sli.do #hranice


Mediálne partnerstvo – Eventland