Dva roky bez divákov

Zdielať

O tom, ako kultúra prežila pandémiu a čo sme sa o umení a spoločnosti za posledné 2 roky dozvedeli, sa bude dramaturg Novej Cvernovky Laco Oravec rozprávať s riaditeľkou Činohry SND Miriam Kičiňovou, redaktorkou Denníka N Janou Močkovou a predsedom Antény – siete pre nezávislú kultúru Michalom Klembarom.

S príchodom pandémie koronavírusu na Slovensko zakázal presne 10. marca 2020 krízový štáb organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí. Odvtedy vláda kultúru opakovane “vypínala” a “zapínala”. Umelci, ale aj pracovníci v kultúre boli posledné 2 roky vystavení ťažkej skúške, neistote i existenčnej núdzi. Niektorí zmenili zamestnanie, ale mnohí sa nevzdali a dúfajú, že už čoskoro sa život vráti do starých koľají a kultúra sa znova rozbehne naplno.
___
Vstup je voľný
___
Fotograf Peter Korček spolu s redaktorkou Denníka N Janou Močkovou minulý rok oslovili tridsaťtri umelcov a umelkýň, divadelníkov, filmárov, hudobníkov a ľudí pracujúcich v oblasti kultúry, ktorí ich vpustili do svojho sveta, aby sa s nimi mohli porozprávať o tom, ako obdobie lockdownov prežívali a prežili. Vznikla kniha Rok bez divákov, ktorá je jedinečným svedectvom “nekultúrnej” doby.
___
Podujatie sa uskutoční naživo v sále Novej Cvernovky.
Streamovať ho budeme aj online na Facebooku.
___
Vstup do interiéru je povolený iba s respirátorom.
V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
___
Partner živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Realizované s finančnou podporou predsedu vlády Slovenskej republiky.