Fun Fun In The Virtual World/ VERNISÁŽ Radovan Dranga

Môžeme ešte stále hovoriť o dichotómii virtuálneho vs. reálneho sveta? Ako veľmi sa schizofrénia podobá tomu, keď sa my sami odovzdávame virtuálnej halucinácii, pri ktorej opúšťame fyzickú realitu? Čo (ne)robíme v “reálnom” živote, keď sme v tom virtuálnom? Ktorá reprezentácia reality je naša budúcnosť?

B.EDGE.FEST_BOD.Y / Peter Šavel / WORKSHOP_Tanec od podstaty

Počas tohto workshopu Vás chcem pozvať k znovu prepojeniu sa so svojím vlastným telom. Namiesto technických aspektov alebo kompozičných parametrov tanca sa tento workshop zameriava na roztvorenie Vašich osobných pohybových a kreatívnych krídel a Váš blahobyt.

Open Call/ Connector for Ukraine artists

Platforma pre súčasný tanec – PlaST v spolupráci s Novou Cvernovkou, v rámci rezidenčného programu Connector ponúka možnosť dlhodobej rezidencie a zázemia pre ukrajinského umelca alebo umelkyňu (alebo rodinu) v akomkoľvek umeleckom odbore.

Divadlo Líšeň: Putin lyžuje

Javisková reportáž je politickou fraškou o obetiach Putinovej vlády. Nasledovať bude diskusia s režisérkou a reportérkou, ktorá bola v čase vypuknutia vojny v Charkove.

Connector: Telo vs. mesto

Srdečne Vás pozývame na verejnú prezentáciu rezidencie Barbory Nemčekovej, ukážku z procesu a artist talk z programu Connector. 

Residance: Fontanela

Srdečne Vás pozývame na verejný výstup z rezidencie programu Residance projektu FONTANELA za ktorým stoja tanečnice Soňa Ferienčíková a Martina Hajdyla Lacová spolu s maďarskou choreografkou Adrienn Hód.

AUDANCE: Talking about Watching / session 2

Diskusiu o uvádzaní tanca a o formách spolupráce medzi tanečníkmi, dramaturgami a riaditeľmi kultúrnych centier. Hľadanie cesty ako užšie spolupracovať, vytvárať kontinuitu, zlepšiť prácu s divákom.