Connector: Telo vs. mesto

Srdečne Vás pozývame na verejnú prezentáciu rezidencie Barbory Nemčekovej, ukážku z procesu a artist talk z programu Connector. 

Residance: Fontanela

Srdečne Vás pozývame na verejný výstup z rezidencie programu Residance projektu FONTANELA za ktorým stoja tanečnice Soňa Ferienčíková a Martina Hajdyla Lacová spolu s maďarskou choreografkou Adrienn Hód.

AUDANCE: Talking about Watching / session 2

Diskusiu o uvádzaní tanca a o formách spolupráce medzi tanečníkmi, dramaturgami a riaditeľmi kultúrnych centier. Hľadanie cesty ako užšie spolupracovať, vytvárať kontinuitu, zlepšiť prácu s divákom.

INBETWEEN v Novej Cvernovke

POZOR, z technických dôvodov ZMENA miesta a času konania! (pôvodne A4 – priestor súčasné kultúry od 20:00)

“Sme prepojenejší ako kedykoľvek predtým, meníme sa na masu, ktorá sa snaží nájsť rovnováhu.Ťaháme a tlačíme.”

Lukáš Zahy: Stenomúr 2.1.2.

Tanečná performancia z choreografickej dielne Lukáša Zahyho je jeho najnovšia úprimná osobná výpoveď, ktorú inšpirovalo jeho mladé 5 ročné ja.

Lukáš Bobalík, Maja Hriešik: Timeout Burnout

Dielo, ktoré je zároveň inštaláciou, športovým podujatím a tanečným predstavením, uvedie ľudský tanec na hranici trosiek vyhorenej spoločnosti. Po predstavení sa uskutoční krátka diskusia s tvorcami.

Timeout Burnout / II. repríza

Tanečník sa ocitá na pomedzí športoviska a tanečnej sály. Jeho hru, v ktorej hľadá a občas stráca správny rytmus a s ním aj motiváciu a zmysel, doprevádzajú spevák Peter Mazalán a gitarista Jakub Mitrík, kým dynamická scénografia Zuzu Hudek je chvíľu partnerom, inokedy hlavným súperom či neľútostným zrkadlom.

PLES!

Divadlo DPM vás pozýva na prvé verejné plesové FAUX PAS. Ste srdečne vítaní na plese divadelníkov v telocvični Novej Cvernovky.

Oedipus REX _Mommie Dearest

Čo sa stane keď doznie hudba? Čo sa stane, keď zistíme, že to pred čím utekáme sme my sami? Pred čím si zatvárame oči? Čo nechceme vidieť? Pokračovanie dramaturgickej trilógie Stratená generácia režiséra Tomáša Procházku prináša unikátnu reinterpretáciu príbehu kráľa Oidipa.

Oedipus REX (Mommie Dearest)

Čo sa stane keď doznie hudba? Čo sa stane, keď zistíme, že to pred čím utekáme sme my sami? Pred čím si zatvárame oči? Čo nechceme vidieť? ,,Zatvor oči a pozeraj.“

Zatmenie_David_Jařab

Divadlo mladých tvorcov, ktorí po vyštudovaní VŠMU založili divadlo DPM, prinesú trochu drámy do telocvične Novej Cvernovky.