B.EDGE.FEST_BOD.Y / Peter Šavel / WORKSHOP_Tanec od podstaty

Počas tohto workshopu Vás chcem pozvať k znovu prepojeniu sa so svojím vlastným telom. Namiesto technických aspektov alebo kompozičných parametrov tanca sa tento workshop zameriava na roztvorenie Vašich osobných pohybových a kreatívnych krídel a Váš blahobyt.

Open Call/ Connector for Ukraine artists

Platforma pre súčasný tanec – PlaST v spolupráci s Novou Cvernovkou, v rámci rezidenčného programu Connector ponúka možnosť dlhodobej rezidencie a zázemia pre ukrajinského umelca alebo umelkyňu (alebo rodinu) v akomkoľvek umeleckom odbore.

Divadlo Líšeň: Putin lyžuje

Javisková reportáž je politickou fraškou o obetiach Putinovej vlády. Nasledovať bude diskusia s režisérkou a reportérkou, ktorá bola v čase vypuknutia vojny v Charkove.

Connector: Telo vs. mesto

Srdečne Vás pozývame na verejnú prezentáciu rezidencie Barbory Nemčekovej, ukážku z procesu a artist talk z programu Connector. 

Residance: Fontanela

Srdečne Vás pozývame na verejný výstup z rezidencie programu Residance projektu FONTANELA za ktorým stoja tanečnice Soňa Ferienčíková a Martina Hajdyla Lacová spolu s maďarskou choreografkou Adrienn Hód.

AUDANCE: Talking about Watching / session 2

Diskusiu o uvádzaní tanca a o formách spolupráce medzi tanečníkmi, dramaturgami a riaditeľmi kultúrnych centier. Hľadanie cesty ako užšie spolupracovať, vytvárať kontinuitu, zlepšiť prácu s divákom.

INBETWEEN v Novej Cvernovke

POZOR, z technických dôvodov ZMENA miesta a času konania! (pôvodne A4 – priestor súčasné kultúry od 20:00)

“Sme prepojenejší ako kedykoľvek predtým, meníme sa na masu, ktorá sa snaží nájsť rovnováhu.Ťaháme a tlačíme.”

Lukáš Zahy: Stenomúr 2.1.2.

Tanečná performancia z choreografickej dielne Lukáša Zahyho je jeho najnovšia úprimná osobná výpoveď, ktorú inšpirovalo jeho mladé 5 ročné ja.

Lukáš Bobalík, Maja Hriešik: Timeout Burnout

Dielo, ktoré je zároveň inštaláciou, športovým podujatím a tanečným predstavením, uvedie ľudský tanec na hranici trosiek vyhorenej spoločnosti. Po predstavení sa uskutoční krátka diskusia s tvorcami.