Daniel Raček – I.G.O.R./ Tanečno – pohybový workshop v Telocvični

Zdielať

Daniel Raček – I.G.O.R./ Tanečno – pohybový workshop v Telocvični

Pozývame Vás zažiť víkendový tanečno – pohybový workshop “I.G.O.R.” s tanečníkom, lektorom a domácim rezidentom Telocvične Danielom Račekom

Praktické informácie

REGISTRÁCIA MAILOM: sucasnytanec@gmail.com
Poplatok:
5e/1deň – študenti a študentky
7e/1deň – dospelí
10e / 14e – oba dni

Dielo I.G.O.R.

I.G.O.R. – „Duet ako neustále sa meniaca kompozícia“ je radostný pohybový výzkum zameraný na partnerskú prácu v improvizovanom duete. Preskúmame našu schopnosť/zručnosť predvídať pohyb/akciu partnera a zostať slobodný pri komponovaní svojho vlastného pohybového materiálu. Zmenu nevnímať ako prispôsobovanie sa ale ako komunikáciu vo vnútri duetu. Srdečne vás pozývam do improvizovaných duetov plných odvahy, risku a našej (ne)možnosti rozhodnovať sa.

Daniel Raček

V mladosti bol unesený folklórom a spoločenským tancom. Od roku 1992 sa venuje súčasnému tancu a kontaktnej improvizácii. Po ukončení Matematicko – fyzikálnej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave začal najskôr pracovať v divadle Štúdio tanca v Banskej Bystrici a od roku 1999 ako umelec v slobodnom povolaní doma i v zahraničí (Česká republika, Maďarsko, Nórsko, Grécko). V súčasnosti je aktívnym členom Debris Company (Bratislava), združenia Neskorý zber (Bratislava) a Foss Quiet Works (Nórsko). Vo svojej pedagogickej praxi sa zameriava na princípy súčasného tanca so špeciálnym fokusom na obrátené polohy tela a moderný partnering.

Workshop je súčasťou Štipendia Daniela Račeka s názvom “HERO” ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.