B.EDGE.FEST_BOD.Y / Renan Martins / WORKSHOP_NO CATEGORY PRACTICE

Zdielať

B.EDGE.FEST_BOD.Y / Renan Martins / WORKSHOP_NO CATEGORY PRACTICE

No Category Practice is zmesou rôznych pohybových praktík. Namiesto snahy zmapovať a naplniť ich potenciál individuálne kladieme dôraz na spôsoby, akými sa vzájomne ovplyvňujú.

Skúmame komplementaritu a konfliktnosť rôznych pohybových praktík – a ako tie dokážu rozšíriť spektrum možností pre pohyb, pre tanečníkov, performerov a ľudí všeobecne. Vychádzame z kľúčovej tézy, že takéto praktiky sú základným nástrojom na spoznávanie samých seba a sveta okolo nás. Konfrontujeme tieto kategórie tým, že ich vyťahujeme do popredia nášho vedomia. Práve v tomto procese dokážeme pozorovať, ako je ich produkcia úzko spätá s tvorbou identít, čo zároveň obmedzuje našu schopnosť spojenia (s samými sebou ale aj ostatnými). Otvárame naše mysle sile obrazov, analógií, porovnaní a symbolov). Tanec sa deje cez tvorbu metafor ktoré slúžia ako mechanizmy pre útek z rigidity kategorizácií.

Projekt organizuje občianske združenie BOD.Y v spolupráci Telocvičňa – Rezidenčné centrum pre tanec a performatívne umenie, ktorú koordinuje Platforma pre súčasný tanec – PlaST.
B.EDGE.FEST z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj.

Cena workshopu predpredaj: 40€ na osobu / 30€ študenti, ZŤP / 0€ priatelia z Ukrajiny

Cena workshopu na mieste (platba len v hotovosti, prosíme o presnú sumu): 50€ na osobu / 40€ študenti, ZŤP / 0€ priatelia z Ukrajiny.
Pri kúpe dvoch workshopov /LINK/ zvýhodnená cena: 60€ na osobu / 50€ študenti, ZŤP / 0€ priatelia z Ukrajiny.

Rozvrh:
Sobota: 9:30 – 10:00 registrácia
10:00 – 13:00
13:00 – 14:00 obedná pauza
14:00 – 16:00
Nedeľa: 10:00 – 13:00
13:00 – 14:00 obedná pauza
14:00 – 16:00

BIO_Renan Martins (BR/PT/DE)
Renan Martins (aka DJ Bamboo) je brazílsky queer a POC choreograf a performer, ktorý pôsobí v Porte a Heidelbergu. Svoju umeleckú dráhu začal ako mladý herec v Rio de Janeiro ale v sedemnástich rokoch sa presťahoval do Európy študovať súčasný tanec. Absolvoval SEAD (Salzburská Experimentálna Akadémia Tanca), ale aj P.A.R.T.S (Výskumné a tréningové štúdiu performatívnych umení), kde začal svoju choreografickú prácu. Jeho prvé celovečerné predstavenie “Let Me Die in My Footsteps” bolo v rámci Eurowaves ocenené ako jedno z najlepších predstavení roku 206. Odvtedy tvorí, vystupuje a pôsobí v rôznych mestách Európy a Brazílie. Okrem svojej choregrafickej tvorby aj účinkoval v dielach Iztoka Kovaca, Marysie Stoklasa, Anne Terese de Keersmaeker, Alexandry Waierstall, Cerena Orana, Daniela Linehana či Petra Šavela.
Renan Martins je aktívnym pedagógom, ktorý zdieľa svoju a skúsenosti so študentami na viacerých tanečných školách, festivaloch a súboroch v Európe aj Brazílii, okrem iného Imulstanz, B12, Dánska národná škola performatívnych umení, Antwerpské konzervatórium, Centrum umenia Maré/Lia Rodriques, P.A.R.T.S., Tanečné divadlo Heidelber, TanzBielefeld, Sáarské štátne divadlo, Gartnerplatztheater a ďalšie.
Od roku 2013 je členom skupiny Damaged Goods/Meg Stuart, účinkujúcim v predstaveniach “Violet”, “Atelier III”, “Projecting (Space)” a najnovšie “Cascade”. V roku 2021 sa stal súčasťou výskumného projektu diverzity a inklúcie spoločne s pedagógmi z P.AR.TS., Manufacture (Švajčiarsko) a SKH (Slovensko).