mimoOs & kol.: TETSU – ranný warm up pre verejnosť

Zdielať

mimoOs & kol.: TETSU – ranný warm up pre verejnosť

V rámci Nu Dance Festu 2022 pozývame na špeciálne ranné rozcvičky s tímom TETSU. Každý festivalový deň od stredy do soboty medzi 10. a 11. ráno v Telocvični v Novej Cvernovke.

Rozcvičky slúžia ako príprava na celodennú prácu tvorivého tímu predstavenia TETSU – The energy that shapes us v produkcii mimoOs. Pridať sa môže ktokoľvek so záujmom o pohyb a tanec. Rozcvičky sú určené pre návštevníčky/kov Nu Dance Festu 2022, komunitu Novej Cvernovky a pre verejnosť so záujmom o aktivity mimoOs či Telocvične
___
Našou túžbou je rozhýbať seba a diváčky/kov po karanténnej suspenzii. Cieľom je vytvoriť tanečné dielo TETSU, ktoré bude oslavou a pripomenutím nutnosti a dôležitosti pohybu ako jednej zo základných ľudských potrieb. Bude tanečným rituálom oslavujúcim živelnú a radostnú životnú energiu a jej cyklus. Počas rezidencie v Telocvični nadviaže tím TETSU na dvojtýždňové rezidencie a ranné rozcvičky v REZI.DANCE v lese Komařice a na rezidenciu v Studiu Alta v Prahe. Návštevníci a návštevníčky Nu Dance Festu 2022 majú možnosť stať sa súčasťou záverečnej fázy tvorivého procesu. Premiéra TETSU predstavenia prebehne 12. mája 2022 v Novej Cvernovke a do prvej reprízy 13. mája na festivale BRaK.

mimoOs o. z. je nezávislé tanečné zoskupenie tvorkýň/cov a pedagogičiek/gov v oblasti tanečného umenia. Už od roku 2016 zastrešuje umelecké a vzdelávacie aktivity, ktoré rozširujú povedomie verejnosti o súčasnom tanci. Okrem niekoľkých autorských projektov sa členovia mimoOs zúčastňujú medzinárodných stáži a festivalov. V roku 2018 založili výchovno-vzdelávací program Telohra pre deti a dospelých a organizujú sériu odborných workshopov Telo – Hlas – Komunita.

Cez ranné rozcvičky vás prevedie Peter Šavel.
Stretnete sa na nich s rezidentmi/kami tvorivého procesu TETSU: Barbora Janáková, Irene Marquéz (stáž), Eva Priečková, Silvia Sviteková, Andrej Štepita, Jaro Viňarský.
Manažment aktivít mimoOs: Barbora Janáková
__
REGISTRÁCIA: e-mailom na telohramimoos@gmail.com
Pri prihlasovaní je potrebné uviesť meno, e-mail a dni, kedy by ste sa zúčastnili. Vašu účasť potvrdíme e-mailom a pošleme ďalšie organizačné informácie.
DOBROVOĽNÉ VSTUPNÉ.
OBMEDZENÁ KAPACITA MAX 15 OSÔB / DEŇ.

Partneri: Bratislavský samosprávny kraj, Telocvičňa – Rezidenčné centrum pre Tanec a performatívne umenie (koordinuje: Platforma pre súčasný tanec),
Koprodukcia TETSU: Studio Alta, Nová Cvernovka.
Rezidencie: International Visegrad Fund Studio Alta, REZI.DANCE v lese Komařice
Aktivity mimoOs a tvorbu TETSU z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia