Rádio_FM Night @ Nová_Cvernovka

Rádio_FM Night sa po prvýkrát predstaví v priestoroch Novej Cvernovky. Zástupcovia programov Signall_FM, BezPózy_FM a Scéna_FM sa postarajú o celevečernú zábavu, takže sa môžete tešiť na mix žánrov ako drum and bass, hip hop, house, electronica či techno.

Dúhový deň rodín

Strávte s nami nedeľné popoludnie, ktorého hlavným cieľom je spoločne vytvoriť príjemné chvíle v komunitnej atmosfére a prepojiť rôzne typy rodín v Bratislave.

Ora the Molecule + Young Aesthete

V parku Novej Cvernovky vystúpi medzinárodná hudobná skupina Ora the Molecule, ktorej tvorba je niekde na pomedzí nadčasovej nostalgie, soft popu a retro elektroniky. O warm up sa postará Young Aesthete – DJ a zástupca generácie mladých estétov.

Kapitalks: Pozorovať okupáciu

O situácii v Palestíne a Izraeli, o vnímaní tejto situácie vo svete aj u nás, ako aj o tom, ako môžu na toto vnímanie pôsobiť ľudskoprávne organizácie, bude diskutovať fotograf a aktivista Peter Tkáč, a riaditeľ Amnesty International Slovensko, Rado Sloboda; diskusiu bude moderovať Michal Lipták.

Na značky! (SR, r. Pinčíková)

Dokument Márie Pinčíkovej cez príbeh dvoch protagonistov približuje komunitu Sokola, hnutia, ktoré pred takmer stošesťdesiatimi rokmi vzniklo s cieľom rozvíjať pomocou telocviku a jeho verejnej prezentácie národnú uvedomelosť, kultúrnosť a demokratické hodnoty.

ZRUŠENÉ: Skrytý žúr pod Palmou

Hudobný program sa ruší, avšak park aj terasa Skrytého baru budú pre vás aj naďalej otvorené. Prídite si užiť pohodovú sobotu v Novej Cvernovke.

Krajina ve stínu (ČR, r. Sláma)

Historická dráma Bohdana Slámu je kronikou toho, ako sa pokojné medziľudské vzťahy v malej obci premenia, keď okolo prejde veľká história. Premietanie je súčasťou letného kina pod Palmou.

Chlast (DK, r. Vinterberg)

Piť či nepiť? Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v krvi. Premietanie je súčasťou letného kina pod Palmou.

Augustový Apokabaret pod Palmou

Prilietame z planéty Koleida, vyliezame spoza našich syntetizátorov. V auguste nás môžete opäť uvidieť v Bratislave v rámci programu Leto pod Palmou Novej Cvernovky.

Na čom makáš, Peter Kolárčik?

Peter Kolárčik zarezonoval s podcastovým seriálom Na čom makáš? O umení a duševnom zdraví sa s ním, hlavným protagonistom Filipom Frankovičom a pedagogičkou Janou Kapelovou bude rozprávať náš dramaturg Laco Oravec.

Mustelide (BLR) + afterparty: ODM + Barbora

Z trenčianskeho letiska priamo do bratislavskej Novej Cvernovky. Natallia Kunitskaya aka Mustelide zahrá okrem Pohody aj v parku pod Palmou! Vstupné dobrovoľné. O afterparty sa postarajú ODM a Barbora.

Služobníci (SR, r. Ostrochovský)

Dráma Ivana Ostrochovského odhalí príbeh dvoch študentov kňazského seminára v totalitnom Československu. V rámci letného turné na premietanie prídu aj tvorcovia filmu spoločne s režisérom.

Ozveny Ji.hlavy: Oeconomia

Dokument rozoberá paradoxy neustáleho ekonomického rastu a dáva konkrétnu podobu systému, ktorého mechanizmy by v záujme kapitalizmu mali ostať neviditeľné. Pred premietaním sa uskutoční tematická diskusia Kapitalks.