Letné kino pod Palmou: Okupace (CZ, r. Nohejl)

Zdielať

Letné kino pod Palmou: Okupace (CZ, r. Nohejl)

Filmom, ktorý tento rok získal 4 ceny Českej filmovej kritiky a 13 nominácií na Českého leva si pripomenieme smutné výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy, ktorou skončila Pražská jar a započala okupácia Československa.

Čierna komédia odohrávajúca sa počas jednej noci v zafajčenom bare, kde ospalý večierok hercov po predstavení naruší nezvaný hosť.
✹ ✹ ✹
✹ ✹ ✹
Ospalý večierok divadelných hercov naruší návšteva nezvaného hosťa. Namol opitý ruský dôstojník prišiel predať kanister benzínu, lenže obchod sa zvrhne na pitie vodky a Rus, zaujatý nielen peknou Miladou, ale hlavne komickou zbabelosťou všetkých prítomných mužov, sa k odchodu nemá. Atmosféra tak začne hustnúť, charaktery sa lámu, Rus sa výborne zabáva. Tak skvelo, že nakoniec vytiahne zbraň. Večierok v rytme kozmickej psychedélie kultových Kill The Dandies! sa rozbieha viac, než je osadenstvu milé. Hra sa mení na pascu, hrdinovia na zbabelcov a zbabelci na hrdinov. Po tejto pitke nikto nezostane ako predtým.
Viac informácií o filme nájdete na: https://asfk.sk/film/okupace/
✹ ✹ ✹
Leto pod Palmou je séria podujatí v parku Novej Cvernovky, ktorá počas letných mesiacov hostí živú hudbu, letné kino, divadlo, tanec aj diskusie.
Viac informácií o programe nájdete na www.novacvernovka.eu
✹ ✹ ✹
Relax pod Palmou prináša partner živej kultúry v Novej Cvernovke – Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Digitalizáciu kultúrneho priestoru finančne podporil Audiovizuálny fond.