Movits! (SE) + BDHS + DJ Vec – Záver Leta pod Palmou

O záver Leta pod Palmou sa postará švédska kapela Movits! a prinesie blend tanečnej elektroniky, jazzu, swingu a hip-hopu. O support sa postará Blikajúci Dychový Hudobný Systém. Afterparty prevezme Branči Kováč aka DJ Vec.

Švédski alternatívci Movits!

Movits! tvoria rapper Johan Rensfeldt, producent Anders Rensfeldt a saxofonista Joakim Nilsson. Eklektickej hip-hopovej skupine, ktorá je označovaná za švédsky klenot s medzinárodným publikom, sa podarilo osloviť cieľovú skupinu rovnako širokú ako repertoár. Viac ako 120 miliónov streamov a desaťročie koncertovania po celom svete svedčí o ich globálnom úspechu, ktorý je pozoruhodný najmä preto, že nikdy neopustili švédčinu.

Tanečná lowbrass úderka BDHS

Skupinu BDHS založili v roku 2015 v Prešove Tomáš Paľo, Tomáš Urban a Lukáš Gulden. Hrali v zložení: trombón, bubon, barytónsaxofón. Ich zámerom bolo preniesť silu Lowbrass nástrojov a agresívnosť tanečnej hudby typu Prodigy, Fatboy Slim, či Rage Against The Machine do live neozvučenej pouličnej show, čo sa im podarilo zrealizovať takmer dokonale. Zo zámeru interpretovať elektronickú tanečnú hudbu akusticky sa postupne stávala skupina s elektronickým zvukom a ďalšími vplyvmi.

DJ / Rapper Vec

DJ, raper a beatmaker. Vec sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 90-tych rokov, keď s Midim tvorili zásadné hip hopové duo Trosky. V roku 1997 im vydalo Sony music album, ktorý dnes nesie prívlastok klasika.

https://samsystem.sk/vec/
https://brancikovac.bandcamp.com