Movits! (SE) – Záver Leta pod Palmou

Zdielať

Movits! (SE) – Záver Leta pod Palmou

O záver Leta pod Palmou v parku Novej Cvernovke sa postará švédska kapela Movits! a prinesie ich svieži blend tanečnej elektroniky, jazzu, swingu a hip-hopu. O support sa postará kapela BDHS (Blikajúci Dychový Hudobný Systém).

Limitovaná edícia lístkov za 19€ v predaji tu: https://goout.net/sk/movits/szbaavt/
✹ ✹ ✹
Movits! tvoria raper Johan Rensfeldt, producent Anders Rensfeldt a saxofonista Joakim Nilsson. Eklektickej hip-hopovej skupine, ktorá je označovaná za švédsky klenot s medzinárodným publikom, sa podarilo osloviť cieľovú skupinu rovnako širokú ako repertoár.
Viac ako 120 miliónov streamov a desaťročie koncertovania po celom svete svedčí o ich globálnom úspechu, ktorý je pozoruhodný najmä preto, že nikdy neopustili švédčinu.
https://www.facebook.com/MOVITSsweden
https://instagram.com/movitssweden
https://www.youtube.com/user/MovitsTV
✹ ✹ ✹
Skupinu BDHS založili v roku 2015 v Prešove Tomáš Paľo, Tomáš Urban a Lukáš Gulden. Hrali v zložení: trombón, bubon, barytónsaxofón. Ich zámerom bolo preniesť silu Lowbrass nástrojov a agresívnosť tanečnej hudby typu Prodigy, Fatboy Slim, či RATM do live neozvučenej pouličnej show, čo sa im podarilo zrealizovať takmer dokonale. Zo zámeru interpretovať elektronickú tanečnú hudbu akusticky sa postupne stávala skupina s elektronickým zvukom a ďalšími vplyvmi.
✹ ✹ ✹
Koncert prebieha v spolupráci s agentúrou Gentle Groove Production.
✹ ✹ ✹
Leto pod Palmou je séria podujatí v parku Novej Cvernovky, ktorá počas letných mesiacov hostí živú hudbu, letné kino, divadlo, tanec aj diskusie.
Viac informácií o programe nájdete na www.novacvernovka.eu
✹ ✹ ✹
Relax pod Palmou prináša partner živej kultúry v Novej Cvernovke – Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Za tlač ďakujeme bittner print