Two Coffee Champs Slovakia 2022

Festival výberovej kávy „Two Coffee Champs Slovakia 2022“ bude prebiehať 12. – 13. 8. 2022 v bratislavskej Novej Cvernovke. Prinesie dva dni plné výberovej kávy, prednášok, workshopov a zábavy spojenej s národnými šampionátmi v príprave kávy Comandante Cup a Aeropress Championship.

POST – zvuková inštalácia

12 skladieb (nahrávok zo súčasných ruín PKO) v polhodinových intervaloch od deviatej rána do deviatej večer. Objekt Post Fera Királyho môžete teraz vidieť aj počuť vo vstupnej hale Novej Cvernovky.

Voľba 2050 – finisáž

Zažite finisáž klimatickej výstavy, ktorej vernisáž nikdy neprebehla. Okrem komentocnej prehliadky s kurátorom a tvorcami je pre návštevníkov pripravené aj drobné občerstvenie v parku pod Palmou.

volba2050.world

Rok 2020 je obdobie zmien, volieb a rozhodnutí. Ústrednou témou výstavy, ktorá rezonuje aj počas celosvetovej pandémie, je klimatická kríza. Nájdeme si konečne čas na jej riešenie?

Železo Zamat Nožnice

Sloboda nie je happyend… ale sľubný začiatok. To je skrytý leitmotív výstavy „Železo Zamat Nožnice: Ako padala totalita“, ktorú pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravilo občianske združenie Post Bellum a Nadácia Cvernovka. Prostredníctvom výstavy si môžete urobiť komplexný prehľad o vzniku, vývoji a páde železnej opony s dôrazom na dekonštrukciu režimu v Československu, Poľsku a Rumunsku.

Verejné plánovacie stretnutie

Nadácia Cvernovka spravuje vrátane budovy kreatívneho centra aj priľahlý areál bývalej chemickej priemyslovky. Po dvoch rokoch rôznych dobrovoľníckych aktivít sme sa rozhodli pristúpiť ku zháňaniu finančných prostriedkov ne jeho revitalizáciu a premenu na verejný park.