Grafix: grafiky a ilustrácie na produktoch

Zdielať

Grafix: grafiky a ilustrácie na produktoch

GRAFIX – predajná pop-up výstava grafiky a ilustrácie na produktoch.

Výstava predstaví výber slovenských značiek, ktoré pri výrobe svojich produktov spolupracujú s domácimi ilustrátormi resp. sami tvoria ilustrácie. Aj zdanlivo obyčajné veci dennej spotreby sa tak stávajú umeleckým dielom. Estetické cítenie sa neformuje len návštevou galérií, ale aj pohľadom na predmety počas všedných dní, či už je to tričko alebo knižka, cez ktoré je odprezentovaná práca súčasných vizuálnych umelcov.

Okrem výsledných produktov, na ktorých sú ilustrácie použité, budú súčasťou výstavy aj samotné ilustrácie vo forme grafík. Jedná sa o predajnú výstavu, každý subjekt vytvorí grafiky špeciálne pre túto výstavu, ktoré si návštevníci budú môcť namieste zakúpiť.

Abstraktné Stavy je niečo ako naložený burger v kreatívnom zmysle. Maľujú obrazy, ilustrujú kresby. Z nich potom vytvárajú cool triká, mikiny, šperky alebo smiešne charaktery. Občas sa im zadarí aj super dizajnový doplnok do domácnosti.

Pucle sú mladá značka, ktorá povýšila hru na dizajn. Cez ilustrácie slovenských autorov dávajú hre puzzle nový vizuál a hravo prinášajú umenie do domácností a interiérov. Motívy potláčajú na recyklované puzzle a zasadzujú do ručne robených masívnych drevených rámov.

POMIMO je občianske združenie, ktoré sa venuje rozvoju komiksovej kultúry na Slovensku prostredníctvom komiksových publikácií a výtvarných kurzov. Vzniklo v roku 2014 z iniciatívy študentov VŠVU v Bratislave. Venuje sa primárne nezávislej komiksovej tvorbe.

Značka Popular sa špecializuje na grafický a produktový dizajn. Spolupracujú aj s inými slovenskými ilustrátormi a medzi ich produktami nájdete, printy, mikiny, tričká či šiltovky.

PROGRAM:
Piatok 23.11.2018
18:00 – 21:00 otvorenie podujatia, výstava výtvarných diel umelcov

Sobota 24.11.2018
13:00 – 19:00 pokračovanie výstavy
14:00 – 17:00 kreatívne workshopy

Nedeľa 25.11.2018
13:00 – 19:00 pokračovanie výstavy
15:00 – 18:00 kreatívne workshopy
* komixový workshop s Pomimo – kreslenie / vytvoríte si vlastného komixového hrdinu
* drevené skladačky workshop s Abstraktnými stavmi – maľovanie a skladanie drevených figúriek/písmenok
INFO na oba workshopy je obmedzená kapacita, je potrebné sa prihlásiť (prosím napíšte nám správu)