Zdieľať

Rok 2020 je obdobie zmien, volieb a rozhodnutí. Ústrednou témou výstavy, ktorá rezonuje aj počas celosvetovej pandémie, je klimatická kríza. Nájdeme si konečne čas na jej riešenie?

Klimatická výstava VOĽBA 2050 bude vo vestibule Novej Cvernovky (Račianska 78) k dispozícii od 24.10. 2020 do 28. 2. 2021.


Voľba2050foto0025-min

Vstup voľný.
__
Základnou premisou výstavy sú dva scenáre, resp. dve časové osi – od súčasnosti po rok 2050 – s predpokladmi vývoja do neistej budúcnosti. Tieto scenáre zohľadňujú jednak pozitívny a negatívny vývoj s ohľadom na klimatickú zmenu a prežitie ľudského druhu na Zemi.


Voľba2050foto0005-min
Centrálnou časťou výstavy je spomínaná časová os, na ktorú nadväzujú ďalšie výtvarné práce umiestnené v priestore. Neoddeliteľnou súčasťou sú aj dokumentárne videá s domácimi a zahraničnými odborníkmi, ktoré predstavujú odlišné perspektívy budúcnosti.
__
Zameranie výstavy je informačne-edukatívne s presahmi do utopického, politického aj poetického výtvarného slovníka. Ideou výstavy je motivovať divákov, aby sa na chvíľu zastavili a zamysleli nad možnými riešeniami bez následného pocitu rezignácie, strachu či apatie.

voľba2050

Koncepcia výstavy: Oto Hudec, Eva Krížková, Lukáš Osvald, Ľubica Segečová, Peter Liška, Boris Meluš
Vystavujúci: András Cséfalvay, Oto Hudec, Michal Kindernay, Monika Pascoe Mikyšková, Martin Piaček a Matej Kaminský, Renáta Pintérová, Emília Rigová
Film: Jana Bučka, Dorota Vlnová a Michal Fulier
Vzdelávacie programy: Lukáš Osvald a Lenka Putalová, Barbora Jurinová a Veronika Korínková

klimaticka vystava VOLBA 2050_fot_Robert Tappert_02 (2)

Vstup na podujatie v interiéri je povolený iba s rúškom.
V priestoroch NC sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
Pri organizovaní podujatia sa riadime aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.
Ďakujeme, že zostávate zodpovední!
__

Výstava je sprievodným podujatím festivalu Jeden svet. Vznikla ako spolupráca medzi iniciatívou Nestrácajme čas, Nadáciou Cvernovka a projektom neziskovej organizácie Človek v ohrození – One Planet For All,.
__

Výstavu realizujeme vďaka podpore partnerov:
Nadácia VÚB banka – partner živej kultúry v Novej Cvernovke
Z verejných zdrojov podporili – Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava

Pozrite si všetky fotografie z výstavy od Michala Línera.

Prečítajte si viac o výstave na edesignum.scd.sk.