Letné kino pod Palmou: Erupcia lásky (CA, r. Dosa)

Erupcia lásky je (ne)skutočná love story dvoch vulkanológov, ktorá vás zasiahne nielen svojou hĺbkou, ale predovšetkým jedinečným vizuálnym spracovaním – kombináciou ťažko uveriteľných autentických záberov, hudby a živého strihu.

Uhol_92: Apokabaret

Apokabaret je pred-apokalyptický kabaret, teda divadlo, naživo hraná hudba, spev, tanec a ešte niečo navyše. Žánrovo rôznorodým prístupom pripomína ekologické hrozby blízkej budúcnosti a civilizačné neduhy, ktorým sa spolu oddávame, komentuje s očistným humorom.

Bourbon pod Palmou

Skrytý bar, originálne letné drinky a príjemné hranie v parku pod Palmou. V hlavnej úlohe Bulleit Bourbon.

Meetup Year of Climate Care 03

Pozývame na 3. neformálne stretnutie ľudí, ktorí sa zaujímajú o klimatickú starostlivosť, riešenie dôsledkov klimatických zmien na naše každodenné spolužitie a o to, ako môžu kreatívny priemysel a kultúra prispieť k týmto témam.

V ringu princezien Storytelling scéna

Storytellingová scéna má letnú edíciu. Tentokrát verejná generálka nového pásma príbehov. V ringu princezien. Štyri nové príbehy o odvážnych bytostiach, ktoré dokážu prekvapiť, šokovať, posunúť pohľad na naše svety.

✹ Ozveny Ji.hlavy ✹ JEDNOTKA INTENZÍVNEHO ŽIVOTA

Pokračujeme citlivým dokumentom o paliatívnej terapii, ktorý otvára dôležité otázky o tom, ako prežiť kvalitný život aj v chorobe. Jednotka intenzívneho života od režisérky Adély Komrzý získala ocenenie Český lev za najlepší dokumentárny film.

✹ Ozveny Ji.hlavy ✹ SILA

Letný cyklus Ozveny Ji.hlavy v Novej Cvernovke uzavrieme dokumentárnym portrétom Sila, ktorý zachytáva podoby súčasnej maskulinity. Filmový publicista Kamil Fila testuje limity vlastného tela, pričom dosahuje neuveriteľné výsledky, no v osobnom živote bojuje s osamelosťou a neschopnosťou udržiavať zdravé partnerské vzťahy.

✹ Ozveny Ji.hlavy ✹ Film Expanded Shows.Docs + ČIARY + MILÝ TATI

Prvý augustový deň bude venovaný silným hlasom nastupujúcej generácie ženských režisérok. Barbora Sliepková predstaví svoj celovečerný debut Čiary – urbánnu symfóniu o premenách Bratislavy, ktorá na poslednom ročníku MFDF Ji.hlava získala hlavnú cenu v sekcii Opus Bonum. Spoločne s ním premietneme aj krátkometrážny film Milý tati – autobiografickú snímku mladej režisérky Diany Cam Van Nguyen, s ktorou zvíťazila v kategórii Krátka radost. Súčasťou podujatia bude aj druhý ročník prezentačného fóra Film Expanded Show.Docs a Q&A s režisérkami.

Letné kino pod Palmou: Forest Gump (US, r. Zemeckis)

Letné kino pod Palmou v parku Novej Cvernovky vyvrcholí premietaním kultového filmu. Robert Zemeckis dokázal nakrútiť dojímavý a vtipný príbeh a prostredníctvom osudov občana Alabamy, ktorého IQ je také nízke, že si takmer neuvedomuje, čo sa okolo neho deje, priniesol prierez povojnovými americkými dejinami.

Letné kino pod palmou: Happy End (FR, r. Haneke)

Letné kino pod Palmou pokračuje aj v auguste. Ako prvý v mesiaci uvidíte najnovší film Michaela Hanekeho o kríze medziľudských vzťahov v rodine, o kríze spoločnosti ako takej a o tom, že už nevnímame jeden druhého a stávame sa voči sebe slepými.

Letné kino pod Palmou: Okupace (CZ, r. Nohejl)

Filmom, ktorý tento rok získal 4 ceny Českej filmovej kritiky a 13 nominácií na Českého leva si pripomenieme smutné výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy, ktorou skončila Pražská jar a započala okupácia Československa.

Meetup Year of Climate Care 02

Stretnutie ľudí, ktorí sa zaujímajú o klímu, riešenie dôsledkov jej zmen a o to, ako môže kreatívny priemysel a kultúra prispieť v týchto témach.

✹ Ozveny Ji.hlavy ✹ JANE OČAMI CHARLOTTE

Pokračujeme režijným debutom francúzskej herečky a speváčky Charlotte Gainsbourg, v ktorom spracovala intímny portrét jej slávnej matky – herečky, modelky a speváčky Jane Birkin. Snímka Jane očami Charlotte bude súčasťou distribučného katalógu spoločnosti Film Expanded, a tak majú diváci*čky možnosť vidieť špeciálnu slovenskú premiéru práve na Ozvenách Ji.hlavy

✹ Ozveny Ji.hlavy ✹ LIST Z BENÁTOK

Cestou na tieto Ozveny Ji.hlavy preskúmate náramne fascinujúce talianske mesto – Benátky. Návštevou bez povrchnej turistickej záťaže, ale skrz citlivú perspektívu, vás bude sprevádzať vplyvná esejistka a spisovateľka Susan Sontag, ktorá mala odjakživa k filmu bytostne blízko.

PRIDE mesiac: Dúhový deň rodín

Strávte s nami nedeľné popoludnie, ktorého hlavným cieľom je spoločne vytvoriť príjemné chvíle v komunitnej atmosfére a prepojiť rôzne typy rodín v Bratislave.

Two Coffee Champs Slovakia 2022

Festival výberovej kávy „Two Coffee Champs Slovakia 2022“ bude prebiehať 12. – 13. 8. 2022 v bratislavskej Novej Cvernovke. Prinesie dva dni plné výberovej kávy, prednášok, workshopov a zábavy spojenej s národnými šampionátmi v príprave kávy Comandante Cup a Aeropress Championship.