Networking and Language Exchange Event

Zdielať

Networking and Language Exchange Event

Jazykový večierok na ktorom si svoje znalosti cudzých jazykov precvičíte tým najlepším možným spôsobom: konverzáciou.

///// slovenčina nižšie /////

Aaaand it’s happening again! The unique language exchange event where locals meet foreigners, foreigners meet locals and they use the opportunity to improve their language skills in the most efficient way possible: by talking!

How does it work?

Vote in the poll of the event’s Discussion for language you want to practice. If the language is not on the list, add it, and if there will be enough people interested, you can practice that one too.
If you are a native speaker and want to become a Language Guru***, send us a message!

The event is FOR FREE!!

WANT TO GET A FREE DRINK TOO? Send us a private message and become a Language Guru.

Come in a good mood and become fluent with Fluent Bratislava!

***Language Guru is a native speaker that converses with others helping them to improve their language skills in his/her native tongue

//// Slovenčina ////

A je to tu! Jedinečný jazykový večierok, kde sa miestni stretnú s cudzincami, cudzinci s miestnymi a spoločne budú trénovať svoje jazykové znalosti tým najlepším možným spôsobom: konverzáciou!

Ako to funguje?

Hlasuj v diskusii za jazyk, ktorý si chceš precvičiť. Pokiaľ v zozname jazykov nevidíš ten, o ktorý máš záujem, pridaj ho. Ak sa nazbiera dosť záujemcov, otvoríme i taký stôl.

Večer je úplne ZADARMO!

Chceš dostať i DRINK ZADARMO? Kontaktuj nás a staň sa naším Guru, ktorý bude ostatným pomáhať v konverzácii vo svojom rodnom jazyku.

Príď sa zabaviť s Fluent Bratislava!