Kvízová streda v Novej Cvernovke

V stredu 23. novembra vás pozývame na ďalší PubQuiz v Skrytom bare v Novej Cvernovke. Čaká vás 51 otázok na rôzne témy, zaujímave barové aj nebarové ceny a samozrejme kopec zábavy a nových poznatkov.

Ok.Danke.Tschüss. + Island Mint

Ok.Danke.Tschüss a Island Mnt v Novej Cvernovke

Nemecké texty a hudba, ktorá je zábavná: Srdečne Vás pozývame do Novej Cvernovky na koncert kapely z Mannheimu Ok.Danke.Tschüss. Chýbať nebude ani česká indie kapela Island Mint.

Čo s ruskými umelcami?

Uvedomujúc si vlastnú zodpovednosť a citlivosť tejto témy, rozhodli sme sa v predvečer koncertu protestnej kapely Pussy Riot zorganizovať diskusiu, ktorá mu bude predchádzať.

Letné kino pod Palmou: Erupcia lásky (CA, r. Dosa)

Erupcia lásky je (ne)skutočná love story dvoch vulkanológov, ktorá vás zasiahne nielen svojou hĺbkou, ale predovšetkým jedinečným vizuálnym spracovaním – kombináciou ťažko uveriteľných autentických záberov, hudby a živého strihu.

Kvízová streda

Čaká vás 51 otázok na rôzne témy, zaujímave barové aj nebarové ceny a samozrejme kopec zábavy a nových poznatkov.

Roberta Legros Štěpánková: LOPEROHUNT

Pozývame na tanečné predstavenie brnenskej performerky, choreografky, pedagogičky a na telo orientovanej psychoterapeutky. Roberta Legros Štépánková v sále predstaví komorný tanečno – hudobný duet, v ktorom tanec i hudba vznikajú, sú tvarované do príbehu či paralelných príbehov v prítomnosti diania.

Kvíz Denníka N

Príďte si spolu s priateľmi otestovať svoje vedomosti. Na súťažiacich čaká 40 otázok v štyroch tematických kolách. Súťažiť budú tímy zložené z maximálne štyroch hráčov. Na víťazov sú pripravené vecné ceny.

Flying cow: Príbehy z odpadkového koša

Príbehy z odpadkového koša” vhodné pre všetky vekové kategórie: pre deti, celú rodinu aj seniorov. Predstavenie ktoré je postavené predovšetkým na atmosfére a emócii nás prevedie rôznymi svetmi od hlbokého oceánu až po ďaleký vesmír.

FVLCRVM AV show • Bratislava

Producent 𝗙𝗩𝗟𝗖𝗥𝗩𝗠 patrí už niekoľko rokov k najrelevantnejším hudobníkom elektronickej scény nielen na Slovensku. Na stage sa vracia s hybridným live setom so špeciálnou audiovizuálnou show.

✹ Ozveny Ji.hlavy ✹ VÍŤAZNÉ KRAŤASY Z FASCINACÍ + Q&A

V programe Ozvien Ji.hlavy nebude ani tento rok chýbať pásmo víťazných filmov zo sekcií Fascinace a Fascinace Exprmntl.cz – súčasťou prehliadky, ktorá reflektuje špecifickú realitu z obdobia pandémie, skúma experimentálne podoby filmového média či otvára naliehavé environmentálne otázky, bude v bratislavskej Novej Cvernovke aj Q&A s autormi/kami filmov.

Kvíz Denníka N

Príďte si spolu s priateľmi otestovať svoje vedomosti. Na súťažiacich čaká 40 otázok v štyroch tematických kolách. Súťažiť budú tímy zložené z maximálne štyroch hráčov. Na víťazov sú pripravené vecné ceny.

Two Coffee Champs Slovakia 2022

Festival výberovej kávy „Two Coffee Champs Slovakia 2022“ bude prebiehať 12. – 13. 8. 2022 v bratislavskej Novej Cvernovke. Prinesie dva dni plné výberovej kávy, prednášok, workshopov a zábavy spojenej s národnými šampionátmi v príprave kávy Comandante Cup a Aeropress Championship.

Kvízová sobota ⇾ NC

V budove bývalej Strednej priemyselnej školy chemickej na Račianskej ulici sa budú opäť testovať vaše vedomosti. Nebojte sa, nečaká vás žiadna skúška z chémie či fyziky, tentoraz budeme testovať vedomosti krčmové.

Higgsov bozón – 10. výročie objavu

4. júla 2012 oznámili experimenty ATLAS a CMS v Európskom stredisku pre jadrový výskum CERN v Ženeve objav Higgsovho bozónu, čím sa skončilo polstoročie hľadania tejto častice. Desať rokov od tejto správy prediskutujeme jej význam v bratislavskej Novej Cvernovke 28. júna o 19:00. Účastníci sa dozvedia o dôležitosti tohto objavu pre naše porozumenie sveta, o okne do novej fyziky, ktoré pootvoril a o úlohe CERNu a Slovenska v tomto úsilí.