Ok.Danke.Tschüss. + Island Mint

Ok.Danke.Tschüss a Island Mnt v Novej Cvernovke

Nemecké texty a hudba, ktorá je zábavná: Srdečne Vás pozývame do Novej Cvernovky na koncert kapely z Mannheimu Ok.Danke.Tschüss. Chýbať nebude ani česká indie kapela Island Mint.

Čo s ruskými umelcami?

Uvedomujúc si vlastnú zodpovednosť a citlivosť tejto témy, rozhodli sme sa v predvečer koncertu protestnej kapely Pussy Riot zorganizovať diskusiu, ktorá mu bude predchádzať.

Akadémia pre podnikavé ženy 2

Program akadémie je vyskladaný tak, aby jeho absolvovaním podnikateľky získali nielen cenné informácie a príležitosti na rozvoj praktických podnikateľských zručností.

Letné kino pod Palmou: Erupcia lásky (CA, r. Dosa)

Erupcia lásky je (ne)skutočná love story dvoch vulkanológov, ktorá vás zasiahne nielen svojou hĺbkou, ale predovšetkým jedinečným vizuálnym spracovaním – kombináciou ťažko uveriteľných autentických záberov, hudby a živého strihu.

Kvízová streda

Čaká vás 51 otázok na rôzne témy, zaujímave barové aj nebarové ceny a samozrejme kopec zábavy a nových poznatkov.

Meetup Year of Climate Care 03

Pozývame na 3. neformálne stretnutie ľudí, ktorí sa zaujímajú o klimatickú starostlivosť, riešenie dôsledkov klimatických zmien na naše každodenné spolužitie a o to, ako môžu kreatívny priemysel a kultúra prispieť k týmto témam.

Roberta Legros Štěpánková: LOPEROHUNT

Pozývame na tanečné predstavenie brnenskej performerky, choreografky, pedagogičky a na telo orientovanej psychoterapeutky. Roberta Legros Štépánková v sále predstaví komorný tanečno – hudobný duet, v ktorom tanec i hudba vznikajú, sú tvarované do príbehu či paralelných príbehov v prítomnosti diania.

Kvíz Denníka N

Príďte si spolu s priateľmi otestovať svoje vedomosti. Na súťažiacich čaká 40 otázok v štyroch tematických kolách. Súťažiť budú tímy zložené z maximálne štyroch hráčov. Na víťazov sú pripravené vecné ceny.

Flying cow: Príbehy z odpadkového koša

Príbehy z odpadkového koša” vhodné pre všetky vekové kategórie: pre deti, celú rodinu aj seniorov. Predstavenie ktoré je postavené predovšetkým na atmosfére a emócii nás prevedie rôznymi svetmi od hlbokého oceánu až po ďaleký vesmír.

Diskotéka Avantgarde

Diskotéka Avantgarde je diskotéka na úrovni. Kultúra pitia v podobe vynikajúcich drinkov zo Skrytého baru. Ozajstní žúrujúci ľudia, diskoguľa a vyberaná hudba. Italo disco, synthwave, elektro, 80’s&90’s pop a DJs s nadhľadom.

114. KPČ: Magris

Na júlovom stretnutí sa porozprávame o poviedkach Claudia Magrisa z knihy Zakřivený čas v Kremži, prípadne aj o románoch a esejach terstského autora.

Meetup Year of Climate Care 02

Stretnutie ľudí, ktorí sa zaujímajú o klímu, riešenie dôsledkov jej zmen a o to, ako môže kreatívny priemysel a kultúra prispieť v týchto témach.

FVLCRVM AV show • Bratislava

Producent 𝗙𝗩𝗟𝗖𝗥𝗩𝗠 patrí už niekoľko rokov k najrelevantnejším hudobníkom elektronickej scény nielen na Slovensku. Na stage sa vracia s hybridným live setom so špeciálnou audiovizuálnou show.

✹ Ozveny Ji.hlavy ✹ VÍŤAZNÉ KRAŤASY Z FASCINACÍ + Q&A

V programe Ozvien Ji.hlavy nebude ani tento rok chýbať pásmo víťazných filmov zo sekcií Fascinace a Fascinace Exprmntl.cz – súčasťou prehliadky, ktorá reflektuje špecifickú realitu z obdobia pandémie, skúma experimentálne podoby filmového média či otvára naliehavé environmentálne otázky, bude v bratislavskej Novej Cvernovke aj Q&A s autormi/kami filmov.

Kvíz Denníka N

Príďte si spolu s priateľmi otestovať svoje vedomosti. Na súťažiacich čaká 40 otázok v štyroch tematických kolách. Súťažiť budú tímy zložené z maximálne štyroch hráčov. Na víťazov sú pripravené vecné ceny.

Two Coffee Champs Slovakia 2022

Festival výberovej kávy „Two Coffee Champs Slovakia 2022“ bude prebiehať 12. – 13. 8. 2022 v bratislavskej Novej Cvernovke. Prinesie dva dni plné výberovej kávy, prednášok, workshopov a zábavy spojenej s národnými šampionátmi v príprave kávy Comandante Cup a Aeropress Championship.