Demokratka Erža

Dokumentárna dráma otvára zabudnutý povojnový súdny proces. Kto udal Dr. Alžbetu Gwerkovú Göllnerovú (1905-1944), hungaristku, slovakistku, historičku a priekopníčku demokracie pre ženy?

114. KPČ: Magris

Na júlovom stretnutí sa porozprávame o poviedkach Claudia Magrisa z knihy Zakřivený čas v Kremži, prípadne aj o románoch a esejach terstského autora.

Two Coffee Champs Slovakia 2022

Festival výberovej kávy „Two Coffee Champs Slovakia 2022“ bude prebiehať 12. – 13. 8. 2022 v bratislavskej Novej Cvernovke. Prinesie dva dni plné výberovej kávy, prednášok, workshopov a zábavy spojenej s národnými šampionátmi v príprave kávy Comandante Cup a Aeropress Championship.

112. KPČ: Podzemie

Na májovom stretnutí v Kabinete pomalosti sa porozprávame o knihe Roberta Macfarlana Podzemie. Cesta hlbokým časom (do slovenčiny preložila Ivana Krekáňová, vydal Absynt v roku 2021).

In Between Books: NOVO

Prvý In Between Books koncert v roku 2022. Príď si s nami vychutnať tento akustický koncert v podaní kapely NOVO.

Divadlo Morgonrock: Tri kocky droždia

“Vakcinačný špeciál” pobaví novými dobrodružstvami Kolofóna, ktorý na svojej púti nebude bojovať len o tri kocky droždia, ale aj o osud celého sveta zoči voči samotnému Koroňákovi.

Divadlo Morgonrock: O čertovi Kolofónovi

Dobrodružná bábková komédia poteší dynamickými gagmi tých najmenších, a množstvom vtipov a narážok aj ich rodičov. Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavy v spoločnosti klasických marionetových bábok.