Zouj (DE) + Eustace Cranch (SK)

Zdielať

Zouj (DE) + Eustace Cranch (SK)

16. október v Cvernovke patrí experimentom a netradičnému zvuku. Predstavujeme umelcov s gitarovými koreňmi, ktorí sa rozhodli vykročiť z žánrových konvencií..

ZOUJ – nový zvuk, nový album

Za projektom Zouj stojí multiinštrumentalista Adam Abdelkader Lenox. Po minuloročnom mixtape Tagat prichádza s novinkou Metal. Na tejto nahrávke Zouj vytvára hyperpopový vesmír, plný experimentálnych a futuristických zvukov, ktorým zároveň zavŕšuje odklon od svojich gitarových začiatkov.

K inovatívnemu elektronickému zvuku s dôrazom na basové linky pridávajú naliehavé témy dneška, zahalené v aure futuristickej dystópie. Naše dáta, naša digitálna identita a čo s nimi bude po smrti? Kým sme a aká je naša vnútorná podstata? Svet hudby Zouj je cesta sureálnym experimentálnom a sonickou nevyspytateľnosťou; nákazlivá ale premyslená multižánrová púť do budúcna, reflektujúca prítomnosť.

YouTube | Spotify | Facebook | Instagram | Bandcamp

EUSTACE CRANCH – Experimental / Possibly Progressive

Eustace Cranch z Bratislavy, (ne)známy tiež ako gitara z dnes už nefunkčného math rockového zoskupenia Lem či ex-bubeník Kúpeľu Mysle, sa postará o otvorenie večera krátkym “easter egg” setom v ktorom sa smie v rámci experimentálneho ducha vojsť do vôd neznámych.

lineup

19:30 – doors
20:00 – Eustace Cranch
21:00 – Zouj

Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov.
Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.