◢ Zem na scéne: divadlo, dramaturgia a klimatická zmena

Zdieľať

◢ Zem na scéne: divadlo, dramaturgia a klimatická zmena

Diskusia na tému súčasného smerovania dramaturgií divadiel reagujúcich na nebezpečenstvá klimatickej zmeny.

O vlastnej praxi, ale aj zámeroch plánoch a inšpiráciách zo zahraničia budú hovoriť:
◢ Slávka Civáňová, koordinátorka vzdelávacích programov a práce s publikom, lektorka dramaturgie v Divadle Andreja Bagara v Nitre
◢ Matěj Nytra, dramaturg brnianskeho HaDivadla, jeden z autorov sezón s témami ako Věčný návrat – Krize budoucnosti, či Zdroje
Moderuje: Milo Juráni, divadelný kritik  z platformy MLOKi


Ekodramaturgia je v zahraničí programovo rozvíjaný fenomén a prvé iniciatívy vidíme aj v slovenskej a českej divadelnej praxi. Objavujú sa nové interpretácie klasickej drámy, objednávky na novú pôvodnú „green“ drámu a inscenácie, ktoré sa rôzne venujú témam všetkých zmien, ktoré človek na Zemi zapríčinil a zapríčiňuje.


Debata bude verejným nahrávaním podcastu Zem na scéne, ktorý pripravuje nezávislé združenie pre divadlo Uhol_92 a ktorý bude spustený v septembri 2020. Z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia.


Vstup na debatu je dobrovoľný.

Po debate bude nasledovať repríza inscenácie Apokabaret, lístky: https://tinyurl.com/Apokabaret-3-8

FB event: https://www.facebook.com/events/915339888986291/


◢ Leto pod Palmou je séria podujatí (nielen) v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov,djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.


VSTUP NA PODUJATIE JE DOBROVOĽNÝ.

Podporiť môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.

Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za tlač ďakujeme bittner print.