Yin Yin: Nu Sound Of…

Zdielať

Yin Yin: Nu Sound Of…

Zblízka aj z ďaleka – inšpirácia v ázijskom svete s holandským pohľadom. Psychedelická skupina Yīn Yīn z Maastrichtu vystúpi po prvýkrát na Slovensku

Ešte pred týmto vystúpením im vyjde v prestížnom vydavateľstve Glitterbeat Records tretí album Mount Matsu, ktorým sa chcú dostať na vrchol sveta.

Pri pohľade na názov skupiny Yīn Yīn, by sa mohlo zdať, že svoje korene majú v Ázii. Lenže partia „blondiakov“ v kimonách pochádza z holandského mesta Maastrichtu.

Hudobní snílci a noční ľudia, ako seba sami občas nazývajú, sa stretávali počas hrávania na vlastných DIY parties. Z týchto session sa neskôr rozhodli urobiť mixtape ich obľúbenej hudby z južnej a východnej Ázie – Thajska, Kambodži. No keďže nechceli iba púšťať hudbu, ale aj ju hrať, nanosili si do skúšobne veľa nástrojov a za tri dni vzniklo množstvo skladieb.

Kapela išla touto cestou a pribrala aj ďalšie vplyvy – najmä psychedelický sound a diskotékové rytmy. Vznikol zaujímavý mix, ktorý priťahoval k sebe čoraz väčšie publikum. K tomu im dopomohlo aj vystúpenie pre kultovú seattleaskú stanicu KEXP. To bolo obdobie albumu The Rabbit That Hunts Tigers (Bongo Joe Records) z roku 2019 – inšpirovaný thajským psychedelickým rockom. O tri roky neskôr vyšiel rovnako cenený The Age Of Aquarius (Glitterbeat Records) – so spirituálnejším a kozmickým zvukom.

Teraz prichádza ďalšia éra s oznámenou doskou Mount Matsu (Glitterbeat Records), ktorá vyjde 19. Januára 2024. Inšpirácia k novej tvorbe prišla z krajiny vychádzajúceho slnka – Japonska. Vôbec po prvýkrát na nej pracovali všetci členovia kapely Kees Berkers (bicie), Remy Scheren (basgitara), Erik Bandt (gitara), Robbert Verwijlen (klávesy), keď prišli s konceptom ponoriť sa do japonskej kultúry a ozvláštniť ju psychedelickým disco, funky, elektronikou a tribal prvkami. Na koncerte tak zaznie divoký mix všetkých albumov.

Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of…

Vstupenky
Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.