PRESUNUTÉ: WeTALK – Ženy a média

Zdielať

Prvý diel panelovej diskusie WeTALK v Coworkingu Cvernovka.

Srdečne vás pozývame na 1. diel série WeTALK, ktorú prinášame v spolupráci s Nadáciou Tesco.

WeTALK je panelová diskusia, ktorá sa sústredí na aktuálne témy v spoločnosti. Moderátorskej úlohy sa zhostí Frederika Halászová.

Prvý diel série WeTALK je venovaný ženám a médiám. Do diskusie sme pozvali speakerky, ktoré do médií prinášajú zásadné témy inovatívnym spôsobom.
Budeme sa ich pýtať na ich cestu do médií, na témy na ktoré sa vo svojich formátoch sústredia, ale napríklad aj na to, ako vnímajú úlohu médii v podporovaní rodovej rovnosti.

Bude aj priestor na otázky z publika aj, ale nielen, prostredníctvom applikácie sli.do.

Hostia:
Michaela Kučová (Kurník)
Katarína Strýčková (V ženskom rode)
Ria Gehrerová (Denník N)
Miriam Zsilleova (Ženy v meste)

👩 Frederika Házeová, moderátorka
Frédérique Halászová je komunikátorka, facilitátorka, moderátorka diskusií na závažné aj ľahšie spoločenské témy a bývalá novinárka. Momentálne pôsobí v humanitárnej organizácii Človek v ohrození, kde má na starosti fundraising a komunikáciu.

👩 Michaela Kučová, Kurník
Ďalší ženský plátok. Každý štvrtok vám priamo do mailovej schránky pošleme jeden článok a nejaké bonusy k tomu.
Do Kurníka od jeho počiatku píše Michaela Kučová a Soňa Hrúziková, vizuálnu identitu mu vytvorila Martu. Časom sa k nám však pridali aj ďalšie autorky a ilustrátorky. Dnes redakciu Kurníka tvoria Alexandra Just, Eva Mészárosová a Miroslava Urbanová.

👩 Katarína Strýčková, V ženskom rode
Podcast Denníka N, ktorý prináša rozhovory s inšpiratívnymi ženami. Pripravuje ho Katarína Strýčková a ako sama hovorí, je o “láske, nádeji a sile v ženskom rode.”

👩 Ria Gehrerová, Denník N
Ria vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Pracovala ako editorka pre Teraz.sk a SkolskyServis.sk. Reportérkou Denníka N je od jeho vzniku. Venuje sa domácim témam, právam žien a menšín.

👩 Miriam Zsilleová, Ženy v meste
Šéfredaktorka a predsedníčka redakčnej rady portálu Ženy v meste, ktorý založila skupina novinárok a novinárov, ktorí po vstupe finančnej skupiny Penta odišli z denníka SME. Chceli však naďalej robiť kvalitnú žurnalistiku pre ženy, pretože vnímajú ich potenciál na Slovensku ako nevyužitý.

Lístok je možné zakúpiť len v predpredaji.
Cena: 5,- eur.
Predpredaj: https://tickpo.zoznam.sk/detail/wetalk-zeny-a-media-7220
Vstupenku nie je potrebné tlačiť.

Podujatie podporila Nadácia Tesco.

Mediálny partner: Startitup.