Warm Up for Gypsy Jazz Festival 2018

1. decembra sa uskutoční v Divadlo Aréna už 7.ročník podujatia Gypsy Jazz Festival, ktorého organizátorom je popredný slovenský saxofonista Milo Suchomel. Príďte si s nami vychutnať Warm-up koncert tohto významného jazzového podujatia do Novej Cvernovky.

Už 20. septembra vystúpi v Cvernovke Alan Bartuš trio, víťaz hlavnej ceny Jazz START UP 2017 a exkluzívny projekt Sax in the city, saxofonistu Mila Suchomela.

Milo Suchomel – je jednou z najvýraznejších osobností slovenského jazzu. Jeho profesionálny záujem o tento hudobný štýl sa začal formovať počas štúdia na hudobnom konzervatóriu a neskôr počas štúdia na vysokej škole či zahraničných pobytoch. Účinkoval vo formáciách Elle Quartet/Quintet (zakladateľ), Swinging Europe, Dodo Šošoka and his friends, Ľuboš Šrámek Artsamble, Matúš Jakabčic CZ – SK Big Band, Gustav Brom Big Band a Orchester Pavla Zajačka. Spolupracoval s významnými osobnosťami nielen doma (Juraj Bartoš, Dušan Húščava, Gabriel Jonáš, Peter Lipa, Ľuboš Tamaškovič a iní), ale i vo svete (Gail Anderson, Robert Balzar, Joe LaBarbera, Jerry Bergonzi a ďalší).

„Program Gypsy Jazz Festival je každoročne pestrý a kontrastný, nesústredíme sa čisto na gypsy jazz. Chceme predstaviť všetky temperamenty, od pokojného až po divoký,“ uvádza šéf produkcie festivalu, saxofonista Nikolaj Nikitin.