Vražda, ktorá pohla Slovenskom (diskusia Denníka N + film)

Zdieľať

Vražda, ktorá pohla Slovenskom (diskusia Denníka N + film)

Vo februári zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Denník N sa vracia k tejto téme formou diskusie.

Viacero vplyvných politikov muselo po veľkých protestoch opustiť funkcie a prvý podnikateľ, ktorému sa zdalo, že je nedotknuteľný, sedí vo väzbe. Polícia mala po vražde jednu z najnižších dôveryhodností a z funkcie musel odísť aj policajný prezident Tibor Gašpar. Budeme môcť niekedy polícii opäť dôverovať? Ako vražda zmenila Slovensko, novinárov a aj policajtov?

Do diskusie Denníka N prijali pozvanie policajný prezident Milan Lučanský a Peter Bárdy, šéfredaktor portálu Aktuality.sk, v ktorom pracoval Ján Kuciak.

Moderuje: Monika Tódová.

Po diskusii odvysielame v rámci festivalu Jeden svet v Cvernovke v slovenskej premiére krátky dokumentárny film režiséra Jakuba Šuvadu venovaný pamiatke Jána Kuciaka 100 rokov Československa – Osudy slobody. Film uvedie samotný autor.

Členovia Klubu N (https://dennikn.sk/aplikacie/) majú vstup zadarmo, stačí napísať na info@dennikn.sk najneskôr do 15. októbra do 9:00.

Live stream bude dostupný na FB stránke Denníka N a na www.dennikn.sk.