Vianočný boršč s fotoreportérmi

Zdielať

Vianočný boršč s fotoreportérmi

Môže vojna zovšednieť? Môže sa z nej stať každodennosť? Môže zapadnúť medzi správy o počasí, športe a burzovom vývoji? Piati dokumentárni fotografi, jeden reportér a vydavateľstvo Absynt sa rozhodli, že spravia všetko pre to, aby sa to nestalo. Ich spoločné dielo – fotokniha UKRAJINA 24/02/22- stelesňuje pamäť tejto vojny.

Tvorcovia knihy, Tomáš Benedikovič, Gabriel Kuchta, Juraj Mravec, Pavol Pekarčík a Vladimír Šimíček, už vyše rok a pol neúnavne cestujú do vojnou zasiahnutej Ukrajiny. S odvahou a citlivosťou dokumentujú všedné momenty zo života ľudí na fronte aj v zázemí, ukazujúc nám nielen zúfalstvo vojny, ale aj silu a nádej Ukrajiniek a Ukrajincov. Okrem novinárskeho poslania ich spája aj chuť pomáhať a niekoľko úspešných verejných zbierok.

Obráťme tentokrát pozornosť na týchto talentovaných fotografov a vypočujme si spoločne ich príbehy zachytené vo fotoknihe UKRAJINA 24/02/22-. Večerom bude sprevádzať Michal Hvorecký.

Fotografická kniha UKRAJINA 24/02/22 – predstavuje výber fotografií, ktoré vznikli počas mnohých náročných ciest do Ukrajiny. Fotografie sú zároveň poprepletané dokumentárnymi príbehmi reportéra Mirka Tódu. Za každým príbehom sa skrýva námet na silný román a vďaka grafickému dizajnérovi Milanovi Nedvědovi bude mať kniha aj svoju jedinečnú podobu.

Podujatie je spojené s vianočným posedením vydavateľstva Absynt, ktoré bude nasledovať po diskusii. Podávať sa bude pravý ukrajinský boršč. Kúpou vstupenky získavate vstup aj na túto časť večera.

Teraz môžete zároveň vznik knihy podporiť prostredníctvom kampane na donio: https://www.donio.sk/ukrajina. Tým pomôžete aj druhý raz – celý zisk z predaja knihy UKRAJINA 24/02/22 – venujeme humanitárnej pomoci pre východoukrajinské mesto Charkiv.
Vstupenky TU