Ventolin°Bratislava°+support: 1flfsoap

Zdieľať

Ventolin°Bratislava°+support: 1flfsoap

Živý upbeatový elektronický projekt (Live PA), kombinujúci prvky elektra, raného acid housu, punku a techna, pretavený do ikonických vystúpení.

°°°Ventolin°°°
BŘEHOUŠ ČERNOOCASÝ, BUKÁČEK MALÝ, KOLIHA VELKÁ A STRNAD ZAHRADNÍ PATŘÍ KE KRITICKY OHROŽENÝM DRUHŮM PTÁKŮ V ČR TOUR 2019

Posledná možnosť vidieť aktuálny repertoár Ventolina live. Po česko-slovenskom jesennom turné, bude nasledovať dlhšia koncertná prestávka z dôvodu prípravy nového albumu.

Predpredaj cez Tootoot: https://bit.ly/2MRMFIL

Ventolin (David Doubek). Performer v úlohe producenta a hudobníka a DJa.
Ventolin je predovšetkým živý upbeatový elektronický projekt (Live PA), kombinujúci prvky elektra, raného acid housu, punku a techna, pretavených do ikonických vystúpení.
Ventolin používa najrôznorodejšie “krabičky”, efekty, hračky, synťáky a naživo s nimi vytvára nevyspytateľnú hudbu-performáciu, ktorá kladie dôraz predovšetkým na energiu a úspešne prekonáva odťažitosť, s ktorou elektronické liveshow občas bojujú.
Ventolin neváha pracovať s vizuálnou stránkou a multmediálnosťou, spolupracuje s vizuálnymi umelcami Janem Košátkem (BabyPy) a Jiří Havlíčkem (Černé eso). Od roku 2007 odohral viac než sto koncertov v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akciách a festivaloch Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun aj po boku kapiel a projektov The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midilidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety ad.
V roku 2009 vydal EP Mžitky (Mikinikill), ktoré bolo predchodcom debutového LP Totem z roku 2012. Ďalšie EP s názvom Playbour uzrelo svetlo sveta v roku 2015. V tom istom roku študenti pražskej FAMU pretavili Ventolinovu svojskosť do dokumentárneho filmu.
Ako autor hudby a gitarista pôsobí v kapele Kazety.

O support sa postará experimetálne duo z Brna °°°1flfsoap°°°. Živé bicie, nezameniteľná gitara a veľký podiel improvizácie dáva dokopy tanečné sety, ktoré nemajú vopred jasný koniec. Ich hudba vzniká teraz a tu. V tomto roku odohrali dôležité vystúpenie v Londýne a na Springbreak festivale v Poznani. Dravosť, melanchólia, loopy a surový sound ukazuje temnú stranu živej elektroniky. Duo, ktoré chce vyhnať z miest zápach electroswingu sa predstaví u nás pred koncertom Ventolina.

Vstupné:
Early bird / 30ks/ 9eur
Predpredaj 10 eur
Na mieste 13 eur

Partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB banka.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.