TRILOBEAT TOUR 2022 / Bratislava

Zdielať

TRILOBEAT TOUR 2022 / Bratislava

Vo štvrtok 26. mája v Novej Cvernovke v rámci svojho turné vystúpi kapela Trilobeat, ktorá u nás pokrstí svoj nový album. O support sa postarajú špeciálni hostia Felix a Sasha Mamaev a.k.a. Gonso (DJ set).

Lineup:
19:30 Gonso (DJ set) / Skrytý bar
20:15 Felix / sála
21:00 Trilobeat / sála
22:30 Gonso (DJ set) / Skrytý bar
__
Trilobeat je hudobný projekt, ktorý prináša čerstvý prístup k modernej inštrumentálnej hudbe. Žánrovo vzpierajúce sa klavírne kompozície Jakuba Mikulu dopĺňa netradičné využitie priečnej flauty a vokálu Kataríny Mikulovej. Dynamickú rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích nástrojoch Marek Sasko (Horehigh, Matej Vavra Band, Genius Locci).
__
6.5.2022 vychádza nový album „Zánikový horizont“ pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia. Koncepčný album na tému zániku civilizácie obsahuje 9 rôznorodých skladieb – od melancholických klavírnych balád až po tvrdé rockové riffy alebo experimentálne ambientné pasáže. Na novom albume spolupracovali s viacerými svetovými menami – napríklad s Adamom Holzmanom (Steven Wilson, Miles Davis, Trifecta) a Davidom Kollarom (KOMARA, Steven Wilson, Erik Truffaz), z lokálnej scény s gitaristom Vladimírom Miklášom, basgitaristom Michalom Šelepom alebo trubkárom Michalom Cálikom.
__
TRILOBEAT
https://www.facebook.com/Trilobeatband
https://www.youtube.com/channel/UCkYrZ9fmvtlwj7123tt4ADQ
https://open.spotify.com/artist/2wB4Gga67uAfVFESsdf4Pz…
https://trilobeatband.com/


Kapela Felix vznikla v roku 2013. Debutový album s rovnomenným názvom bol nahratý o štyri roky neskôr, kedy začal Felix aktívnejšie koncertovať. Druhý album, inštrumentálny, s názvom Koniec roka, bol vydaný v roku 2020. Skladby predstavujú skôr temnejšiu stránku slovenského popu. Zostavu tvoria Jakub Tvrdík (klávesy a spev), Martin Bakyta (gitara) a Matej Ruman (bicie).

__
FELIX

Sasha Mamaev a.k.a. Gonso je multiinštrumentalista a gurmán hudby celého sveta. Vyrastal a žil na 4 rôznych kontinentoch a so svojím hlavným projektom Gonsofus precestoval Európu aj svet. Svoj multikultúrny a multižánrový prístup predstaví aj vo svojom DJ sete v Novej Cvernovke. Tešiť sa môžete na šťavnaté kombinácie čílskeho hip hopu s tureckým jazzom, či kenskú lingalu dochutenú reggae.


Partner živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Za tlač ďakujeme bittner print.