Transgender Day of Visibility

Zdielať

Pri tejto príležitosti uvedieme film Gabi od švédskej režisérky Engeli Broberg. Pokračovať budeme na bare, kde zahrajú DJky Sofia Nøt a wyme.

19:00 Gabi od 8 do 13 (SE/NO, r. Broberg) – predpremiéra
https://fb.me/e/2UvZiw8oP
21:00 Sofia Nøt + wyme
__
Medzinárodný deň viditeľnosti transgender ľudí je udalosť, ktorá sa 31. marca koná každý rok. Venovaná je oslave transrodových ľudí a zvyšovaniu povedomia o diskriminácii, ktorej čelia po celom svete.
__
„Každý si myslí, že sa snažím stať chlapcom, ale nesnažím. Nemôžem. Môžem byť iba Gabi.“
Gabi nezapadá do škatuliek vytvorených spoločnosťou. Medzi chlapcami a dievčatami nevníma veľký rozdiel. Podľa toho sa, rodovým normám napriek, oblieka a vyjadruje. U svojej matky Tracy a nevlastného otca Thomasa nachádza pochopenie a podporu. Po opustení liberálneho Štokholmu a presťahovaní sa do menšieho mesta však zisťuje, že všetci ľudia nie sú rovnako chápaví. S nástupom puberty navyše okrem kolektívu prestáva rozumieť aj vlastnému telu. Časozberný dokument v priebehu piatich formatívnych rokov skladá z intímnych každodenných okamihov citlivý portrét dieťaťa, ktoré opúšťa svet hier a hľadá identitu a prijatie.
__
Sofia Nøt je producentka, ktorá vo svojich trackoch rada strieda žánre ktoré vychádzajú z rovných, ale aj lomených beatov. Tak ako v produkcii, tak aj v DJ-ských setoch rada strieda žánre ako techno, industrial, breakbeat, alebo darkwave.
http://facebook.com/iamnot.electronic
https://iamnot-electronic.bandcamp.com
https://www.instagram.com/…//www.youtube.com/watch…
wyme je slovenská DJ-ka a organizátorka parties Xeno, ktorá vo svojej tvorbe rada presahuje žánre klubovej hudby a kombinuje temnú elektroniku s juhoamerickými či africkými rytmami, s prvkami experimentálnej hudby a popu.
https://www.facebook.com/itisxeno/
https://www.instagram.com/wyme_woob/
https://soundcloud.com/wymeemyw
__
Vstup do interiéru je povolený iba s respirátorom.
V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
__
Partner živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.