TOLSTOYS + DARJEELING (DE) / Bratislava / Mirror Me Tour – Krst Albumu

Zdielať

TOLSTOYS + DARJEELING (DE) / Bratislava / Mirror Me Tour – Krst Albumu

S novou hudbou a svetelnou show sa Tolstoys vydajú na turné po Česku, Slovensku a Nemecku. Spolu s nimi vystúpi nemecká kapela Darjeeling.

TOLSTOYS POKRSTIA ALBUM ‘MIRROR ME’ V NOVEJ CVERNOVKE 🔵
Príďte zažiť unikátnu koncertnú atmosféru krstu albumu – už 28. mája v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.
─ Vstupenky: tix.to/mirrorme
🔵 TOLSTOYS 🔵
Tolstoys je šesťčlenná kapela na čele so speváčkou Elou Tolstovou a basgitaristom Michalom Smetanom. Ich aktuálny singel ‘Gentle’ je jednou z desiatich kapitol ich druhého štúdiového albumu, na ktorom oslavujú spojenie hudby a vizuálneho umenia. Každé dva mesiace vychádza singel s klipom, vždy v spolupráci s iným vizuálnym umelcom. Vyvrcholením tohoto projektu je vydanie albumu ‘Mirror Me’, ktorý vznikol v spolupráci s berlínskym producentom Drewom Dealom. Tolstoys v ňom spájajú v úplne novom šate groovy bezpražcové beaty a ostré casio synťáky s jemným hlasom frontwomanky Ely v nezameniteľnú zmes emócií a zvuku.
Ich prvý album ‘Botanika’ sa stal Debutom roka na oceneniach Radio_Head Awards 2017. Opakovane účinkovali na najväčších československých festivaloch ako Pohoda, Grape či Colours of Ostrava a tiež na zahraničných showcasových festivaloch po Európe ako MENT, BUSH, Waves, alebo Eurosonic. V minulosti boli predkapelou pre zahraničných umelcov ako Tom Odell či Lola Marsh. V rámci projektu ‘Botanika Klasika’ boli na turné so sláčikovým kvartetom a ich autorskú pieseň ‘Agapé’ predviedli aj s doprovodom symfonického orchestra na pódiu Slovenského národného divadla. Tieto úspechy si všimol aj magazín Forbes ktorý Elu zaradil do svojho prestížneho rebríčka ‘Forbes 30 pod 30’.
─ Album ‘Mirror Me’: lnk.to/albummirrorme
─ Pozrite si a počúvajte ‘Gentle’: lnk.to/gentle
www.tolstoys.sk
🔵 DARJEELING 🔵
Tolstoys na koncert prinesú aj kúsok berlínskej scény, keďže ich slovensko-česko-nemecké turné odohrajú bok po boku so spriatelenou berlínskou kapelou Darjeeling. Svojim jedinečným zvukom niekde medzi psychedelickým indie rockom a netradičným, tak trochu šialeným popom a energickou live show sú Darjeeling pokladom moderného nemeckého undergroundu. Na koncertoch predstavia ich najnovší album MAGUNA ktorý vyšiel minulý rok pod berlínskym labelom Listen Records.
─ Album ‘MAGUNA’: lnk.to/albummaguna
─ Pozrite si a počúvajte ‘Print Bullets’: lnk.to/pbullets
darjeelingband.com
► MULTIPLA SELECTORS
(Matej Ruman & Andreas Imrich – Hviezdne milenecké duo velikánov scény z kapiel Billy Barman a TALKSHOW)
► PAULONIUS
(Jakub Štrpka – legenda indie hits z Účka a remixer našej skladby Describe My Name)

____
Partner živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB.

Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.