Tepláreň Nahlas: „Slovensko pre všetkých?“ (online)

Zdielať

Tepláreň Nahlas: „Slovensko pre všetkých?“ (online)

Ďalšia zo série diskusií Tepláreň Nahlas sa uskutoční v piatok 24. marca o 18:00 v Pivnici pri studni v Detve pod názvom Tepláreň Nahlas: „Slovensko pre všetkých?“

DISKUsia

DISKUTOVAŤ BUDÚ: Waldemar Švábenský, TRANSmisia, Ilona Németh a Zuzana Števulová
MODERUJE: Zuzana Wienk

Koncerty

Súčasťou podujatia v Detve budú aj koncerty, ktoré sa uskutočnia hneď po diskusii Tepláreň Nahlas.

RozpoR

Štvorčlenná punková úderka z Bratislavy, známa svojím nekompromisným antifašistickým postojom. Počas utečeneckej krízy v roku 2015 odohrala skupina charitatívny koncert v utečeneckom tábore vo Viedni. Na to následne nadviazali dve turné po rómskych osadách východného Slovenska s názvom Radikálne ľudské turné.

Vydrapená Bužírka Punk System
Vydrapená Bužírka Punk System je malokarpatská antišportová legenda pôsobiaca na katedre kulturológie Fakulty histórie a vízií Univerzity Janka Pukoslava Hokejku. VBPS vznikla začiatkom tohto tisícročia ako umelecká odpoveď na dominanciu fitness klubov na Slovensku. S týmto fenoménom sa vyrovnali v pesničke Revolúcia, kde navrhujú zmeniť všetky fitká na krčmy, v ktorých by dunela ich tvorba. VBPS sú prvou punkovou skupinou s vlastným čašníkom, ktorý sa stará okrem samotných členov aj o odvážnych návštevníkov, ktorí sú ochotní vychutnať si borovičku so žinčicou, či pepermintový likér s burčákom.

TRANSmisia
Bratislavská DJka TRANSmisia je zmesou post-klubového zvuku elektronickej hudby, ovplyvnenej queer zvukom, soundcloudovými remixami a dekonštruktívnymi setmi. Pod vplyvom undergroundu a hyperpopu umelkýň ako SOPHIE, Arca alebo Laura Les, je zárukou kombinovania rytmických melódií a smiešnych zvukov. Z lokálnej scény sa objavila vo FUGE, WAXE, Novej Cvernovke a vystúpila aj na Koncerte pre Matúša a Juraja pri otváraní Slovenskej Teplárne.

Vstup na celé podujatie je pre verejnosť voľný.
Diskusia Tepláreň Nahlas bude pre verejnosť streamovaná cez FB stránky Denníka N, Festivalu Pohoda, Novej Cvernovky a ďalších partnerov.

Tepláreň Nahlas je sériou verejných diskusií na tému LGBTI+, ktoré sa konajú na rôznych miestach po celom Slovensku. Zámerom je otvoriť systematickú verejnú diskusiu, ale aj vytvoriť inšpiratívne a podnetné zázemie pre postupné scitlivovanie sa slovenskej spoločnosti voči LGBTI+ komunite a ďalším menšinám.
Organizátori:
Festival Pohoda
Pohoda Visual Stage
Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave
Inštitút Mateja Bela
Nová Cvernovka
Denník N
Pivnica pri studni