TELOHRA deti: schovaná, neschovaný, idem!

Zdielať

TELOHRA deti: schovaná, neschovaný, idem!

Pozývame Vás opäť na detskú Telohru.

TELOCVIČŇA – Rezidenčné centrum pre tanec
Račianska 78, Bratislava, Nová Cvernovka

Lektorky: Anička Hurajtová, Katka Palúchová
Špeciálna hosťka: Martina Mäsiarová
Predo mnou, za mnou, schovaná, neschovný, idem!
Vykročíme na tajomnú cestu papierovou krajinou, pôjdeme pomaly, rýchlo, skokom, pospiatky, placho aj hrdinsky, schúlime sa dole, vyskočíme hore, odplašíme šelmu za chrbtom!
Naše cesty budú vlnky, cikcaky, úsečky a kružnice, pôjdu popod vodápady a dúhy.
Vykročte tam spolu s nami, oprieme sa o seba. Kompas máme vo vrecku
 1. skupina:
3,5 – 7r. / 9:45 – 10:45
 2. skupina:
7 – 11r. / 11:15 – 12:45

Anna Hurajtová a Katarína Palúchová: https://www.mimoos.sk/lektorky-a-nas-tim/

Martina Mäsiarová interdisciplinárna umelkyňa v súčasnosti pôsobiaca v Žiline. V roku 2018 ukončila štúdium maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri Daniela Fischera, neskôr Rasťa Podhorského a Martina Špirca. Východiskom jej tvorby je zvyčajne pozorovanie skrz médium kresby a textového zápisu, neskôr s presahmi do priestorových inštalácií, site-specific zásahov, tvorby komplexných prostredí. Vytvára atmosféry – situácie. Pracuje tiež s fotografiou, zaujímajú ju možnosti zvukovej inštalácie. Obsahovým a tematickým centrom jej záujmu je otázka vzťahu – nadviazanie vzťahu, dialóg, blízkosť, intimita, prítomnosť. Vzťah mňa a druhého, mňa priestoru, mňa a sveta.

„Skúmam možnosti navodenia materiality ne-materiálnymi prostriedkami (zvuk, svetlo, kresba s minimálnou stopou, gesto, pohyb v priestore…. telo sa letmo dotkne druhého tela, pľúca vydýchnu, mesiac celkom prekryje slnko. nebadane).

Snažím sa o navodenie sugestívneho pocitu. Vytvorenie akéhosi bezčasia. Sprítomnenia. Mojou snahou je diváka spomaliť, vyprovokovať jeho vnímanie, determinovať jeho pohyb priestorom a docieliť spomalenie, uvedomenie si vlastného tu a teraz. vytváram stretnutie.

Chcela by som, aby sa s divákom/návštevníkom stalo toto: „vošiel som dnu, ale von vychádzam iný. niečo sa stalo“

V súčasnosti pôsobí ako lektorka výtvarných ateliérov pre deti a dospelých v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie a venuje sa výstavnej dramaturgii v Novej synagóge v Žiline..

—————-
Organizátor projektu: @mimoOs Barbora Janáková
Partner projektu:
PLAST – Platforma pre súčasný tanec
TELOCVIČŇA – Rezidenčné centrum pre tanec
PR: Soňa Kúdeľová
Produkcia: Katarína Milučká, Andrea Tušimová, Miroslava Stašková

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

———
Vstup: Z hlavných dverí odbočte do ľava a kráčajte na koniec chodby – smer kaviareň Žirafa.
Pred kaviarňou budeme na vás čakať o 9:20, 9:30, 10:45, 11:00 a 12:45.

Produkčná a organizačná výpomoc na mieste. Ak budete náhodou meškať prikladám jej tel. číslo: +421915676604.

Detičky môžete s nami odprevadiť do TELOCVIČNE, kde vám oscanujeme lístok a následne môžte ísť do šatne s deťmi a pomôcť im sa pripraviť.
Po skončení vás opäť vyzdvihneme pred kaviarňou o 10:45 a 12:45, následne si deti vyzdvihnete v šatni v Telocvični.
Na hodinách Telohry máme fotografku, jej fotky využívame výhradne na propagáciu hodín Telohry ak nesúhlasíte s fotografovaním vašich detí prosím oznámte to pri scanovaní lístku produkcii. GDPR formulár je k dispozícii ako odkaz súčasťou nákupu lístku cez portál Tootoot.fm
Deťom prosím pripravte pohodlné a teplejšie oblečenie, najlepšie dlhé tepláky, tričko, svetrík/ mikinu a hrubé ponožky alebo cvičky, poprípade športovú obuv, ktorá je čistá a neurobí čiary na tanečnej podlahe – baletizole.Nezabudnite ani fľašu s vodou, avšak na mieste bude k dispozícii aj teplý čaj.

Vaše telefónne čísla sú taktiež súčasťou formuláru, môžte si kľudne odbehnúť na kávičku. Zároveň je možnosť tráviť čas v tichosti v kuchynke nad Telocvičňou.

TELOCVIČŇA je rezidenčné centrum pre tanec, je to klasický rozmer školskej Telocvične. Skúšajú v nej profesionálne tanečné produkcie. Je to zázemie pre súčasnú tanečnú scénu v Bratislave. https://telocvicna.dance/index.php?lang=sk

Ako sa k nám do cvernovky dostanete?
Ak idete MHD, dovezie vás k nám električka č. 3/7, zastávka nám. Biely kríž. Hneď po pravej strane uvidíte veľkú budovu a tam sídlime.

Ak idete autom, smerujte na adresu Račianska 78. Parkovať sa dá v areáli za vedľajšou budovou bývalého internátu (Račianska 80) alebo pred vlakovou stanicou Predmestie. Keď zaparkujete musíte prejšť okolo budovy a vojsť hlavným vchodom.

FOTO: Oleksandra Shergina