Telo ~ Hlas ~ Komunita: JESS CURTIS (US, DE) – Sensing, Dancing

Zdielať

Eva Priečková/Falošný Pohyb v spolupráci s Barborou Janákovou/mimoOs, Telocvičňa – Rezidenčný priestor pre tanec a Nová Cvernovka prinášajú ďalší tanečný víkendový workshop zo série Telo – Hlas – Komunita, ktorý spoločne s mimoOs organizujeme od roku 2018.

Tento workshop je navrhnutý a určený pre ľudí s rôznymi fyzickými schopnosťami.
Preto vás tentokrát pozývame do bezbariérové priestoru Ateliér Svetlík v Novej Cvernovke, Račianska 78.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom prístupnosti workshopu (acces), píšte prosím na eva.prieckova@gmail.com.

Kedy?

2. a 3. Marec 2024
Sobota a Nedeľa: 10.00 – 13.30
Cena za víkend: sliding scale 40 – 70 eur
Lístky: TU

Ak je cena z akéhokoľvek dôvodu vysoká, prosím píšte tiež na eva.prieckova@gmail.com

Zabezpečíme kávu, čaj a malé občerstvenie.

Jess Curtis – Sensing, Dancing

Ako nás informujú a čo nám umožňujú naše zmysly počas aktivity, ktorú nazývame tanec?

Na tomto workshope budeme pracovať so základnými stavebnými kameňmi skúsenosti. Spoločne rozbalíme naše pocity, vnímanie, impulzy, emócie, pozornosť, reflex a reakcie, aby sme medzi nimi vytvorili priestor, v ktorom sa môžeme vzrušujúco a uspokojivo hýbať. Vrstvením našich skúseností budeme surfovať po topológiách tela a krvi. Budeme predvádzať percepčnú akrobaciu, ktorá nás možno privezie k novým objavom.

“Je sloboda stavom možnosti voľby, alebo stavom mimo voľby?”
Pozrieme sa na obe možnosti, vzájomne ich rozbijeme, aby sme zistili, aké chaotické reality si môžeme vytvoriť. Budeme pracovať v spotených režimoch fyzickej angažovanosti, kde váha, dych, hybnosť, túžba a adrenalín zasahujú do konceptuálnych štruktúr, aby eventuálne vytvorili potešenie, uspokojenie a rôznorodé pohybové zážitky.

Jess Curtis je oceňovaný choreograf a performer, ktorá sa venuje umeleckej tvorbe založenej na experimentovaní, inovácii, kritickom diskurze a spoločenskej relevantnosti na pomedzí tanečného umenia, výtvarného umenia a populárnej kultúry.

Jess Curtis/Gravity vytvára a produkuje umenia založeného na tele a pre všetkých, ktorx majú telo; vzdeláva mladých profesionálov/ky, študentov/ky a verejnosť prostredníctvom fyzicky dostupných workshopov v mestách po USA a Európe; podporuje začínajúcich umelcov prostredníctvom umeleckého mentorstva a finančného sponzorstva; podporuje medzinárodnú výmenu prostredníctvom koprodukcií, ktoré mobilizujú medzinárodnú sieť, aby priviedla medzinárodných umelcov do San Francisca a pomohla sanfranciským umelcom prezentovať svoju prácu v zahraničí.

Curtis pôsobí ako spisovateľ, umelecký advokát a komunitný organizátor v oblasti súčasného tanca a performancie a vyučuje prístupný tanec, kontaktnú improvizáciu a interdisciplinárne workshopy v USA a Európe. Bol hosťujúcim profesorom na Kalifornskej univerzite v Berkeley a na Univerzite umení v Berlíne. Je držiteľom magisterského titulu v odbore choreografia a doktorátu v odbore performančné štúdiá na Kalifornskej univerzite v Davise.