TEDxBratislavaWomen 2020: FRLS

Zdieľať

TEDxBratislavaWomen 2020: FRLS

Tretí ročník TEDxBratislavaWomen bude v priamom prenose z Novej Cvernovky nastavovať zrkadlo nebojácnosti a prostredníctvom inšpirujúcich príbehov rečníčok odhalí aj jej ženskú tvár. Chýbať nebude umelecké vystúpenie a ani tradičná moderovaná diskusia, v ktorej budete môcť vyjadriť Vaše postrehy a klásť otázky.

Koľko podôb má odvaha? Definuje ju hrdinstvo, vytrvalosť, rekordy alebo len obyčajná schopnosť prežiť?
⭕️ FEARLESS. [ prídavné meno ]
Statočná, nebojácna, (ne)ohrozená, smelá a s gurážou. Nenarodila sa ako hrdinka, ale keď nadišiel čas konať ako hrdinka, konala. A nik jej nepostaví sochu na námestí, lebo je žena. Nenájdeš ulicu jej mena. Je to žena, ktorá zahodí za hlavu všetky obavy, starosti a pustí sa odvážne do riešenia aj tých najťažších úloh. A po tom všetkom, ale predsa uspeje lebo je nebojácna.
👩 REČNÍČKY
➖ Daniela Dvořáková | historička, spisovateľka
Prekopáva archívy, láme listové tajomstvá, loví stredoveké hoaxy a temné historické klišé prevetráva na výslní našej súčasnosti.
➖ Ľubica Čekovská | skladateľka
Ako skladateľka sa pohybuje vo sfére, ktorá je ešte stále skôr dominantou mužov. Svojou tvorbou si vydobyla uznanie doma aj v zahraničí.
➖ Ľubica El Malaheg | zdravotníčka
Do Líbye zaviala Ľubicu práca, našla tu však životnú lásku a v behu liet zažila aj veľa lúčení. Z lojality ku krajine a zosnulému manželovi zostala, aj keď vypukla vojna. Odvážne riskovala a posúvala vlastné i spoločenské limity.
➖ Mária Víteková | sociálna pracovníčka
Usiluje sa o to, aby boli ľudia všímavejší k tomu, čo sa deje v ich okolí a za dverami iných domácností.
🎟️ VSTUPENKY
Predaj vstupeniek je už v plnom prúde, tak neváhajte a zakúpte si svoju vstupenku na https://bit.ly/33KuL43
🪑 HĽADISKO | cena vstupenky je 10€
Živý prenos z pohodlia Vášho gauča. Odkaz na živý prenos Vám pošleme včas pred podujatím.
🛋 BALKÓN | cena vstupenky je 15€
Živý prenos z pohodlia Vášho gauča + 5€ na podporu TEDxBratislavaWomen. Odkaz na živý prenos Vám pošleme včas pred podujatím. Za finančnú podporu Vám zo srdca ďakujeme.
✨ZÁKULISIE | cena vstupenky je 50€
Okrem vstupenky získate aj vstup do zákulisia. Podujatie zažijete spolu s organizačným tímom, rečníčkami a všetkými prípravami okolo. Bližšie informácie Vám pošleme včas pred podujatím. Kapacita je limitovaná.
ℹ️ TEDxBratislavaWomen 2020 je zároveň aj sprievodným podujatím globálnej konferencie TEDWomen: https://tedwomen2020.ted.com/?ted-conf
Ďakujeme všetkým našim partnerom za podporu TEDxBratislavaWomen 2020. Vážime si to. 🤍
🖥 Všetky informácie nájdete aj na našom webe www.tedxbratislava.sk/tedxbratislavawomen-2020/