Študovňa SOFT CORE + IMPRO JAM : Softer than Soft + live set Krishpin

Zdielať

Študovňa SOFT CORE + IMPRO JAM : Softer than Soft + live set Krishpin

8. marca pozývame do Telocvične na Študovňu Soft Core + Impro Jam: Softer than Soft s live setom od Krishpin.

Prvú hodinu vás povedie pohybovým bádaním Eva Priečková a po hodine bude nasledovať IMPRO JAM Softer than Soft v Telocvični, ktorá už ako zvyčajne metaforicky podrží váš tanec či odpočinok.

Dress Code: Deň Žien

Lístky online

Študovňa Prax – Soft Core je pohybové kolektívne vzdelávanie, ktoré emancipuje vtelenú zmyslovú skúsenosť ako rovnocennú vedomosť tela a mysle. Nevyhýba sa kritickému mysleniu, ani hre a experimentu. Je to zamyslenie sa, kontemplácia a ponorenie sa do bádania pohybu, ale aj odhodenie kabátov a odpútanie sa z okov každodennosti.

Je to bezpečný priestor, ktorý prijíma odlišnosti, problémy, konflikty a nesúlad.
Je to bezpečný priestor, ktorý sa snaží neponúkať jednu šablónu, tichú disciplínu.
Je to bezpečný priestor, kde veci môžu zlyhávať, ale následne sa znovu vytvárať vo vzájomnom dialógu.
Je to priestor v ktorom aktívne pracujeme so súhlasom, dôverou a neustálym hľadaním vzájomnej opatery.
Pretože zásadné ostáva počúvanie.

Študovňu iniciuje a facilituje Eva Priečková v spolupráci s priestorom Telocvičňa. Od roku 2015 hostí pohybové vzdelávanie pre ľudí rôznych pohybových skúseností a zručností. Účastníčky a účastníci prichádzajú z rozdielnych profesií a prostredí. Eva sa snaží ponúknuť akúsi horizontálnu linku. Čo môže byť pri našich odlišnostiach to spoločné? A je tanec médium, cez ktoré sa dokážeme prepojiť?

Študovňa IMPRO JAM je experiment vytvoriť miesto a čas na spoločné tancovanie pre ľudí, ktorí sa pohybujú okolo Telocvične a Novej Cvernovky, ale aj ďalej. Niekedy odhodiť kabáty každodennosti, stretnúť sa a vytvárať spoločne niečo, čo nemusíme hneď vedieť (alebo chcieť) pomenovať. Inokedy sa nebrániť vplyvu udalostí na naše telo a myseľ a tanec. Ponúkam spoločný priestor na čokoľvek, čo v tej chvíli bude potrebné. Na individuálnej alebo kolektívnej úrovni. V Telocvični sa stretávame na rôznych procesoch, predstaveniach a workshopoch. Môžeme si spoločne zatancovať cez formát, ktorý v 70. rokoch poskytoval napríklad komunite LGBTQ+ bezpečné útočisko? Môže byť kontakt, ale aj nemusí. Môže byť spolu, ale aj vedľa seba. Spolu a samé.
* O kontakte skvelo píše Keith Hennessy vo svojom ZINE
Questioning Contact Improvisation
Vidíme sa?