Som liberál. Prečo mi nadávajú do fašistov?

Zdieľať

Som liberál. Prečo mi nadávajú do fašistov?

Predvolebná diskusia Denníka N.

Populisti a krajne pravicoví radikáli začali spochybňovať zásady liberálnej demokracie a jej zástancov nálepkujú ako fašistov alebo extrémistov.

Podobne vykresľovali v 30. rokoch minulého storočia nacisti liberálov a mainstreamové médiá.

Ako je možné, že katolícke Írsko má otvoreného gaya premiéra a nikto to nerieši, a na Slovensku sa vedú nezmyselné spory o dohovore, ktorý rieši násilie na ženách?

Prečo sa liberálna demokracia ocitla v ohrození? Čo s tým, keď fašista kričí na demokrata, že je fašista a svojimi klamstvami zahltil sociálne siete? Môže sa stať, že Slovensko bude mať vládu extrémnej pravice?

O zrážke dvoch pohľadov na svet, kde jedna strana volá po tolerancii a druhá tlačí nenávisť, sa bude novinár Mirek Tóda rozprávať s Jakubom Drábikom, historikom SAV a autorom rozsiahlej monografie Fašizmus a profesorkou Soňou Szomolányi z katedry politológie Univerzity Komenského.

Predpredaj vstupeniek: https://tootoot.fm/en/events/5e42af9bf1c38d0544697e83

Členovia Klubu N (https://dennikn.sk/klub/) majú vstup zadarmo, stačí napísať na info@dennikn.sk najneskôr do 17. februára do 9:00.

Túto besedu sa nám podarilo zorganizovať s podporou 365.bank, ktorá sa dlhodobo angažuje proti šíreniu hoaxov, dezinformácií a konšpirácií.