Solid Move & Zuzana Mikulcová/ výročie SNP + časopis Post Bellum

Zdieľať

Solid Move & Zuzana Mikulcová/ výročie SNP + časopis Post Bellum

V deň 75. výročia SNP vám prinesieme nové číslo štvrťročníka Príbehy 20. storočia, s témou ODBOJ. V Post Bellum sme spojili so Solid move a Zuzanou Mikulcovou s kapelou, ktorí témy slobody podporia svojou hudobnou tvorbou.

Solid move
Solid Move je pomerne nový projekt na slovenskej hudobnej scéne. Kapelu okolo Moeho – známeho z formácie A.M.O. – tvoria etablovaní muzikanti s bohatými skúsenosťami. Prvým z členov kapely je Maxo Mikloš (klávesy) – producent kapely, pôsobiaci aj v skupine Fermata legendárneho Fera Grigláka a zároveň kapelník progrockového power-tria Sisterhood of Klangpedal. Basgitarista Michal Šelep aktuálne účinkuje v skupine Zuzany Mikulcovej, spolupracoval s Martinom Valihorom, Andejom Šebanom a pôsobí aj v skupine Petra Lipu. Zdroj mocných beatov, bubeník Ľuboš “Ežo” Ambrozai, hráva aj v skupine Zuzany Mikulcovej, účinkoval v La3no Cubano a v mnohých ďalších kapelách.

Zuzana Mikulcová
Pochádza z Rimavskej Soboty, vyštudovala Pražské konzervatórium a momentálne študuje VŠMU v Bratislave. V roku 2015 nahrala debutový album „Slová“ s podporou Hudobného fondu a Slovenskej jazzovej spoločnosti. Spolu s kapelou výstúpila ako predskokanka Lise Simone v Slovenskom rozhlase a Jamesovi Bluntovi v NTC. Predstavila sa aj v televíznych reláciách Advent 2016 na Rtvs, Legendy popu, Zlaté časy, ako aj na festivale Pohoda alebo Bratislavské jazzové dni. V roku 2010 sa stala „Novou tvárou slovenského jazzu“.