Slovenská Tepláreň Warmup: Erik Šulc & Friends + Quatro Emocione + Space Cats + ISBTN

K iniciatíve Slovenská Tepláreň sa pripája aj Nová Cvernovka spolu so spriatelenými projektami Erik Šulc & Friends, Quatro Emocione a Space Cats, o after sa postará ISBTN.

O projekte

Desiatky umelcov, umelkýň a kapiel sa uprostred novembra spojí v kluboch po celom Slovensku v rámci podujatia Slovenská Tepláreň. Cieľom spoločnej iniciatívy Festivalu Pohoda, Romana Samotného z Teplárne a ďalších partnerov je vyjadriť koncertmi pre Matúša a Juraja spolupatričnosť s ich blízkymi i podporu LGBTI+ ľuďom.
Chceme vyjadriť spolupatričnosť rodinám a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bare Tepláreň v Bratislave. Chceme vyjadriť úctu a rešpekt tým, ktorí z Teplárne vytvorili otvorené miesto na stretávanie sa slobodných ľudí. Chceme vyjadriť podporu LGBTI+ ľuďom. Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti.
Hrať budú Erik Šulc & Friends, Quatro Emocione a Space Cats, o after sa postará ISBTN.

Lístky a predpredaj: info čoskoro.

ERIK ŠULC & FRIENDS

Erik Šulc, spevák známej slovenskej reggae formácie Medial Banana, predstavuje svoj sólový projekt. Producentskú pomoc vyhladal u syntetizátorového ostrielanca Martina Krajčíra komponujúceho pod pseudonymom Isobutane, s ktorým takto nadväzujú na spoločý singel “Mesto” z Isovho albumu “Mementos”. Skladba “Mesto” tak určite zaznie aj v koncertnom playliste. Ich spoločný live set, doplnený basgitaristom Milošom Bulíkom, pozostáva z autorských skladieb, obľúbených cover verzií a hudobnej improvizácie, vznikajúcej priamo na pódiu.

QUATRO EMOCIONE

Autorský projekt basgitaristu Miloša Bulíka, známeho z formácií Space Cats, La3no Cubano, Erik Šulc & Tribal Colours, Isobutane a ďalších. V máji roku 2021 vydal svoje debutové EP Cheetahs In Danger, pojednávajúce o medziľudských vzťahoch, žúroch a v neposlednom rade o gepardoch ako ohrozenom živočíšnom druhu. Save the cheetahs…!

instagram / facebook / bandcamp

SPACE CATS

Bratislavské trio Space Cats funguje na scéne od roku 2016. Majú za sebou množstvo klubových a festivalových hraní, spolupracovali aj s prešovským producentom Petijeem. Ich hudba je prierezom rôznych elektronických žánrov, ktoré členovia kapely obľubujú a interpretujú “naživo” – beaty bubeníka Luboša Ambrozaia dopĺňa Miloš Bulík na basgitare, prehnanej cez množstvo efektových krabičiek. Najnovšou posilou do kapely je mladý jazzový klavirista a synťákový mág Peter Kunzo. Koncerty SPACE CATS sú známe veľkou mierou improvizácie – väčšina hudobných nápadov vzniká v reálnom čase priamo na pódiu. Tie najsilnejšie sa rozhodli zachytiť a rozpracovať do plnohodnotných skladieb na svojom debutovom, eponymnom EP, ktoré vyšlo na jeseň 2020.

Bandcamp

ISBTN

Elektronika, ktorá presahuje hranice klasických tancovačiek, či ambientného snenia – tak by sa dala charakterizovať hudba zastrešená pod pseudonymom Isobutane. Za projektom stojí Martin Krajčír, ktorý si na lokálnej elektronickej scéne svojho času vybudoval stabilné miesto, ktoré neskôr vymenil za post gitaristu v kapele The Ills a postupne sa opäť vrátil k „mašinám“. Iso sa tentokrát postará o poctivý techno after.