Slovenská Tepláreň: Pipesh, SEKS & Veľká Potreba

Zdielať

Slovenská Tepláreň: Pipesh, SEKS & Veľká Potreba

Tešíme sa, že aj Nová Cvernovka bude súčasťou druhej vlny Slovenskej Teplárne, ktorá vznikla ako reakcia na teroristický útok v bratislavskej Teplárni.

Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti. V rámci Slovenskej Teplárne v Novej Cvernovke tentokrát vystúpia Pipesh, SEKS a Veľká Potreba.

Pipesh

Je mladá punková kapela košického undergroudu, pozostávajúca z troch členov a Dana. Vzlyk elektrickej gitary, kolotoč emócií a výkriky do tmy. „Pri kapele Pipesh má človek pocit, že punk vznikol ešte len dnes. Táto partička ľudí spolu s ich kamošom, čo poskakuje po pódiu, pôsobí ako zhmotnený VHS záznam podzemného koncertu kdesi z konca osemdesiatych rokov, kedy bol angažovaný hardcore punk na svojom vrchole a zároveň sa v podzemí varilo niečo, čo o pár rokov prerazilo do komerčných sfér v podobe Nirvany,“ hovorí Denis Bango. V máji tohto roku vydali EP album „Maschinerie“.

SEKS

Hudobná teória nie je ich parketa, majú za sebou zopár koncertov a instastories a tento rok si zahrali na veľkom slovenskom festivale.„Môžem milovať kapelu, ktorej úryvky z hudby a živých koncertov som počul a videl iba v niekoľkých instagramových storkách? Môžem. Neviem o žiadnej vydanej nahrávke. Ale keď bude, bude to masaker. Keď ťa kapela vie presvedčiť zopár random zle natočenými zašumenými videami, ktoré trvajú 15 sekúnd, tak tu veľa nie je o čom.” (Denis Bango, Trnava)

Veľká Potreba

Veľká Potreba vystúpila prvýkrát na Pohode v roku 2017 v garáži ako dvojica tesilkopankáčov kombinujúca gitarové riffy s robotickými beatmi a plastovým trombónom. Odvtedy stihla odohrať niekoľko koncertov v niekoľkých krajinách a rozšíriť sa o troch členov. V rozšírenej zostave vydali pred pár týždňami debutový album V rohu. Ten s detinskou precíznosťou, insitným nihilizmom a citom pre generalizáciu rozpitváva túžby a frustrácie jedinca či jedinky pri napĺňaní ich každodenných potrieb.

*********************

 Vstupenky: TU
-7 e predpredaj
-10 e na mieste

.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Digitalizáciu kultúrneho priestoru finančne podporil Audiovizuálny fond / Slovak Audiovisual Fund.