Škola etickej módy – jarné prázdniny 18-21 február 2020

Zdielať

Škola etickej módy – jarné prázdniny 18-21 február 2020

Jarné prázdniny v škole? Prečo nie, keď ide o zábavu!

Jarné prázdniny v škole?

Prečo nie, keď ide o zábavu – fungujeme aj cez prázdniny od utorka 18.2. do piatku 21.2.2020.

Ak vaša ratolesť už v našej škole bola a rada by si vytvorila niečo iné, vieme zabezpečiť program aj pre tých, ktorí už čo-to pošili. Konečný program bude záležať od zloženia skupinky.

Primárne sa venujeme upcyklovanej móde, prerábame second-hand oblečenie alebo si šijeme zo zvyškových látok. Šijeme na šijacom stroji alebo na obnitkovávači, šijeme ručne, prišívame gombíčky, vyšívame, zdobíme… Pre deti sa snažíme otvoriť svet ručných prác a ukázať im, že si môžu aj sami vyrobiť vlastné oblečenie. Skupinky sú podelené podľa aktivít a zručností a aj úplní začiatočníci si vyskúšajú, ako sa pracuje na šijacom stroji.

Úspešne máme za sebou dvoje letné prázdniny a množstvo turnusov, kde si dievčatá vyskúšali, aké to je šiť ručne i na šijacom stroji. Vytvorili si vlastné šaty, tašky i doplnky, čo-to sa dozvedeli o upcyklácii či textile samotnom, postretali nové kamarátky a pošušotali si vzájomné tajomstvá.

Denný časový harmonogram:

8.00 – 9.00 príchod detí

9.00 – 12.00 škola, aktivity v študovni

12.00 -13.00 obed

13.00 – 16.00 škola, v prípade pekného počasia aktivity aj vonku na dvore

16.00 – 17.00 vyzdvihnutie detí

Veková kategória: 8 – 14 rokov

Cena vrátane materiálov a obedov, ak neviete uskutočniť platbu cez webshop, prosím kontaktujte nás, platba sa dá vykonať i prevodom. Telefón 0904544152 alebo mail martina@bartinki.com

——————————————-

REFERENCIE OD SPOKOJNÝCH RODIČOV Z LETNEJ ŠKOLY

Naša Terezka bola maximálne spokojná. Kade chodí, tade ukazuje, čo všetko si vytvorila. Ak to práve nemá na sebe ;)

Martin, Terezkin otec

Vďaka je na našej strane – bezchybná organizácia, pohodová atmosféra, zdravá strava, ale najmä kopec kreatívnych zážitkov, nových zručností a kamarátstiev. A pre nás čerešnička na torte – zaujímavé informácie o etickej móde, tak dôležité v dnešnom svete. Jednoducho – top týždeň, ktorý si Ninka užila naplno a tešila sa na každý ďalší deň, čo nové sa naučí. Takže my si ho určite toto leto ešte zopakujeme.

Ingrid, Ninkina mamina

V Novej Cvernovke moju tween cverenku v lete podučili zabudnutej zručnosti i jemne zaočkovali proti “fast fashion.” Ďakujeme #bartinkiletnaskola

Martin, Emilkin otec