Rozhovory o vesmíre v Novej Cvernovke

Rozhovory o vesmíre vyrážajú na cesty!

 

Vidíme sa v troch mestách: Bratislave, Košiciach a Rožňave. V rámci akcie spravíme Rozhovory o vesmíre naživo – tému sme vybrali tak, aby sa mohla dostať do ďalšej knihy – a potom budeme odpovedať na otázky z publika o knihe, živote, vesmíre a vôbec.

Vstupné je dobrovoľné, knihy sa budú dať na mieste zakúpiť aj podpísať..

19:30 Otvorenie
20:00 Rozhovory o vesmíre LIVE
20:40 Otázky z publika

Viac o knihe Rozhovory o vesmíre

Vesmír nás fascinuje. Nielen nás, autorov, teda Norbiho Wernera a Samuela Kováčika, ale celé ľudstvo. A nielen teraz, ale od nepamäti. Preto sa o ňom radi rozprávame. Naše spoločné rozhovory vychádzajú online, rozhodli sme sa ich však aktualizovať, spojiť a doplniť obrázkami a ilustráciami. Kniha tak prináša úplne nový zážitok. Dúfame, že na čitateľa prenieseme pocity, ktorý v nás vyvoláva poznávanie vesmíru.

V kapitolách postupne putujeme od blízkeho vesmíru po ďaleký. Začíname výpravou na Medzinárodnú vesmírnu stanicu a na Mesiac. Z neho sa ďalej posúvame k hviezdam a planétam mimo našej slnečnej sústavy až ku galaxiám, ktoré sú rozložené pozdĺž vlákien kozmickej pavučiny. Vďaka moderným teleskopom môžeme nahliadnuť aj do hlbokého, teda dávneho vesmíru, a môžeme dokonca pozorovať aj hranice čiernych dier, známe ako horizonty udalostí. Pred koncom sa dostávame k otázkam, na ktoré dnešná fyzika nestačí a musíme skúmať ďalej. Knihu uzatvárame rozhovorom o kozmickom žiarení, ktoré blízky a ďaleký vesmír spája.

Kniha vyšla vo vydavateľstve N Press
https://obchod.dennikn.sk/show/1723/rozhovory-o-vesmire

KC Nová Cvernovka podporuje Fond na podporu umenia.