Roberta Legros Štěpánková: LOPEROHUNT

Pozývame na tanečné predstavenie brnenskej performerky, choreografky, pedagogičky a na telo orientovanej psychoterapeutky. Roberta Legros Štépánková v sále predstaví komorný tanečno – hudobný duet, v ktorom tanec i hudba vznikajú, sú tvarované do príbehu či paralelných príbehov v prítomnosti diania.

➞ ➞ ➞
➞ ➞ ➞
VSTUPNÉ:
7€ predpredaj
8€ na mieste
5€ študent + ZŤP (predpredaj + na mieste)
➞ ➞ ➞
O DIELE:
L O P E R O H U N T  je vzájomné počúvanie medzi umelcami – medzi performérkou a hudobníkom, rovnako zahŕňajúc vnímanie rozhodnutí svetelného designéra, či jeho načúvanie vývinu situácie – to všetko je súčasťou načúvania vznikajúcemu dielu, ktoré sa cez nás rozvíja do priestoru prítomnosti. Absolútne odovzdanie sa prítomnosti a pulzujúca pripravenosť tela nechať sa viesť niťou poézie a príbehu sú to, čo tká príbeh písaný vždy odznova. V pohyblivosti tela, vo zvuku ticha a hudby, v priestore svetla sa ukazujú významy.
TRVANIE:
45′
UMELECKÝ TÍM:
Roberta Legros Štěpánková/tanec, text, zvuk
Matthieu Legros/hudba
Filip Horn/svetelný design
Klára Židková/tvorba kostýmu
AUTORKA KONCEPTU:
Roberta Legros Štěpánková
Performerka a choreografka, pedagogička a na telo orientovaná psychoterapeutka. Od roku 2017 sídli v Brne, pôvodne pochádza z Nitry. Strávila deväť rokov života v zahraničí. Študovala tanec pod vedením Melanie Venino (DE) a Davida Finelli (IT) vo Valencii v Španielsku a neskôr sa posunula k prepojeniu telesnej práce s psychoterapiou a vyštudovala Tanečne-pohybovú terapiu na CODARTS University for the Arts v Rotterdame v Holandsku. Roberta pracuje s telom v kontexte expresie/divadla a liečenia od roku 2009. Teraz aktívNe tvorí predstavenia pričom kladie dôraz na zahrnutie a prepojenie médií tanca – hudby – vizuálneho umenia a svetla – slova. Učí tanec, techniku improvizácie a ako technika tela vstupuje do umenia instantnej kompozície. Učí na Ateliéri Fyzického Divadla na Janáčkovej Akadémii Muzických Umění v Brne, jej súkromné hodiny a workshopy sa pravidelne konajú v Brne i na Slovensku. Jej terapeutická práca zahŕňa vnímanie tela ako podstatný spôsob porozumenia tomu, čo sa s nami deje a v čom môžeme nájsť bod opory.
Foto: Marek Štěpánek
➞ ➞ ➞
Partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB banka.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Za tlač ďakujeme bittner print.