Rezidencia: I want to take you with me

Zdielať

Rezidencia: I want to take you with me

Dánsky performer Mads Floor Andersen porozpráva v Skrytom bare o svojich cestách a plánoch v rámci rezidenčného pobytu v Cvernovke.

“Chcem ťa zobrať so sebou a ukázať svetu. Chcem ťa niesť v malej škatuľke. No nie v takej, ktorá ťa bude ukrývať. Ale v takej, ktorá je plná ciest, bezstarostného života, ale aj momentov, čo rozplačú. Chcem to všetko spojiť tak, aby si stratil topánky. Aj ponožky. A všetko bude jedným…”.

Dánsky performer Mads Floor Andersen je v súčasnosti na rezidenčnom pobyte v Novej Cvernovke. Vo svojej prezentácii v Skrytý bar porozpráva o návšteve Bratislavy, o plánoch súvisiacich s rezidenciou a hlavne o odkaze, ktorý si môžeme zobrať z jeho netradičného a odvážneho prístupu ku spoznávaniu nových ľudí a miest.

MADS FLOOR ANDERSEN

– umelec, kurátor, performer a nomád. Na jednej zo svojich ciest prešiel pešo z Anglicka, kde študoval, až do rodného Dánska. Zaujímajú ho ľudia, situácie a komunity, ktoré na svojich cestách stretáva. Zaznamenáva stretnutia s ľuďmi a všíma si pri tom detaily, ktoré nám v každodennom živote unikajú. Ako cudzinec robí opak toho, čo sa od neho očakáva – spája miestnych v spoločných aktivitách, učí ich navzájom sa spoznávať, zoznamuje susedov, ľudí, ktorí žijú vedľa seba a nič o sebe nevedia. Je iniciátorom Nomadic Art festival, so svojimi performance sa zúčastňuje medzinárodných festivalov (Belfast, Kalkata, Berlín, Kodaň a.i.), aktívne pôsobí v medzinárodných kurátorských projektoch a tvorivých kolektívoch (Tracing the Pathway), publikuje knihy a články.

Viac o Madsovi: https://www.madsfloorandersen.com/