Residance23: Michal Zoller aha… plsť / work in progress performance

Zdielať

Residance23: Michal Zoller aha… plsť / work in progress performance

Na rezidencii v Telocvični je aktuálne Michal Zoller s projektom aha… plsť.

Performerstvo: Soňa Kúdeľová, Viktória Revická, Juraj Bilený

Vstup free

Michal je intermediálny umelec, tanečník a DJ pôsobiaci v Bratislave. V jeho tvorbe sa kontinuálne prejavujú prvky až impulzívneho DIY, vedecky dotovanej kultúrnej archeológie či kuriozít a bizarností všednej reality. Väčšina z jeho tvorivých procesov obsahuje prvky improvizácie či performativity, manifestujúc sa v rôznorodých médiách a formách. Ako DJ sa orientuje najmä na súčasné podoby elektronickej hudby, od stredooeurópskej experimentálnej scény až po klubovú kultúru Latinskej Ameriky a Afriky. Momentálne pôsobí ako doktorand na Katedre slovenského jazyka a teórie komunikácie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a ako študent magisterského štúdia na Katedre intermédii na Vysokej škole výtvarného umenia a dizajnu v Bratislave (Ateliér VVV).

aha… plsť
Projekt vychádza zo záujmu o konkrétny materiál, duté vlákno, ktoré sa používa pri výrobe plyšákov, vankúšov, zatepleného oblečenia… Tento špecifický druh polyesterovej plsti sa skladá z množstva ľahkých mikrovlákien, prirodzene sa spája, preplieta. Aký je rozdiel medzi vzťahom vlákien, vzťahom človeka a materiálu a vzťahom medzi nami všetkými? Prečo spojenia automaticky egoizujeme a antropocentrizujeme?
V procese pýtania sa plsť poľudšťuje a ľudia sa stávajú plsťou. Schopnosť artikulovať sa do väčších celkov bez toho, aby boli k sebe patrili, sa stáva spoločným menovateľom oboch aktérov – materiálu aj človeka.

Rezidenčný program Residance z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia