Residance/ Artist Talk: Alica Minar

Zdielať

Residance/ Artist Talk: Alica Minar

Pozývame Vás na verejný výstup z rezidencie – ARTIST TALK + ukážku z choreografického výskumu.

Na rezidencii v programe Residance máme v Telocvični choreografku Alicu Minar.
Prišla k nám choreograficky ukotviť vznikajúce dielo DEVOURER (Žrút)


13. október
19:00 Telocvičňa, Nová Cvernovka

Moderuje: Maja Hriešik


“Ako choreografku a performerku v jednej osobe ma fascinuje téma chamtivosti po fyzickej i konceptuálnej stránke. Ako dokážeme reflektovať prítomnosť chamtivosti v našom správaní? Tento jav vnímam ako komplexný sociálny problém:
Dokážeme ako spoločnosť získať dostatok sily, aby sme sa postavili proti svojim bezodným konzumným túžbam v našom kapitalistickom svete? Naozaj chceme, aby sa naša spoločnosť rozpadla kvôli svojej závislosti na materializme? Je chamtivosť silnejšia ako my?”
Počas rezidenčného pobytu sa Alica venuje nájdeniu tela chamtivosti – “netvora” – do ktorého sa vtelíme, keď padneme do pasce: “Chceme viac a viac.”
—> Alica Minar je slovenská choreografka a performerka pôsobiaca v Berlíne aj v Prahe. Vytvára intenzívne telesné zážitky pre divákov, založené na teoretickom a pohybovom výskume. V posledných rokoch, začala vyvíjať metodiku, ktorej hovorí “Dialóg medzi telom a objektmi”. Zameriava sa v nej na použitie tanečných a klaunských princípov pri interakcii s veľkým množstvom materiálov. Jej práca ponúka silnú vizualitu, kde idú abstrakcia a naratív ruka v ruke. Vo svojej tvorbe intuitívne hľadá humor a poéziu, ktoré vznikajú v bizarných situáciách.

@Alica Minar a col.


Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom projektu je Bratislavský samosprávny kraj.