Reaktor: What if we´re all pleurisma in each other (preložené)

Zdielať

Reaktor: What if we´re all pleurisma in each other (preložené)

Výlet za alegorickým “my” s našimi rezidentami Annou Chrtkovou a Matyášom Grimmichom uskutoční iný termín, ktorý uskutoční už čoskoro.

Prežiť spoločne cestu, pokrm, únavu, rozhrešenie a krst. Výlet ako nízkoprahové médium umožňuje vytvárať dočasnú komunitu, ktorej prirodzenou túžbou je spoznávať svoje okolie a prostredníctvom neho aj seba a svoje vzťahy.
 anna&matyas

Alegorická cesta o tom, ako tvoriť spoločné My a aké ambície v tom vlastne môžeme mať. Cesta za mapou, nie podľa mapy. Cesta k introspekcii, empatiu, sebe i druhým. Budeme postupovať rýchlosťou spoločného rozpadu a nového zlučovania. Čakajte nečakané stretnutia, štiepanie tvárí, pár inšpirácií na cestu, desať kilometrov v nohách, česko-slovenské sesterstvo (a bratstvo) a pre odvážnych aj kúpeľ. Na záver výletu pokrstíme zine, ktorý mapuje priebeh a poznatky výskumu o “My”.


Miesto zrazu: 10:00 pred vstupom do Novej Cvernovky

Pešia trasa výletu: Svätý Jur –> Chorvátsky Grob, termálny prameň

Prihláška: forms.gle/R5xBg7nCQEmuLoWv8


Čo so sebou: obuv na chodenie, pitie, plavky (alebo čokoľvek v čom sa môžete kúpať), uterák, slúchadlá a nabitý telefón, olovrant, 10 eur na útratu, pevnú obuv, pršiplášť a pitie
Cesta bude dlhá približne 9 km a vedie čiastočne po asfalte (po cyklotrase) a čiastočne po nespevnenom povrchu. Cesta späť bude podľa chuti a potreby možná autobusom, ktorý stojí cca 700 m od cieľového miesta.
Súčasťou cesty budú tri posluchové vstupy, ktoré budeme posielať deň vopred. Prosíme účastníkov, aby si kvôli počúvaniu doniesli svoje slúchadlá a vopred nabité telefóny.

Cesta bude zakončená krstom DIY publikácie v tvare mapy [PleurisMAPy] a spoločnou diskusiou vo vnútri žriedla.


Udalosť je súčasťou výskumu What if we’re all..?, v ktorom sa umelci Anna Chrtková a Matyáš Grimmich venujú hľadaniu foriem prístupu k takým vzťahom, v ktorých je možné myslieť „my”, skôr než „ja-ty”.

Podujatie nadväzuje na projekt Anny Chrtkovej a kolektívu Intelektrurálne s názvom Praha nie je Česko a na špecifické performance – púte Mateja Grimmicha.

Realizuje sa v rámci rezidenčného rogramu Reaktor.


Umelecké rezidencie v Novej Cvernovke prebiehajú pod záštitou SVK o.z.

Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.