Rainbowshower: Chris Conde (US) + Myles Bullen (US) + PLIÉ (LT) + Twin Tooth (AT) + TRANSmisia + DJ Gäp

Zdielať

Rainbowshower: Chris Conde (US) + Myles Bullen (US) + PLIÉ (LT) + Twin Tooth (AT) + TRANSmisia + DJ Gäp

Dúhová Nová Cvernovka. Prinášame nový formát Rainbowshower, ktorý bude oslavou krásy inakosti.

CHRIS CONDE (US)

Queer hip-hopový umelec so sídlom v Brooklyne. Má svoj charakteristický štýl a vystupovať v koženom postroji preňho nie je nič nezvyčajné. „Conde je najsurovejší, najbrutálnejší a
najneuveriteľnejší talent, aký vyprodukoval americký rap za posledných desať rokov.” Rád píše o svojej sexualite a upozorňuje tiež na témy queer komunity. V roku 2015 vydal debutové EP
„Twisted Kite Strings“, ktoré dokumentuje jeho cestu von z alkoholovej a drogovej závislosti. Chrisov album „Engulfed In The Marvelous Decay“ sa umiestnil na 12. mieste na Bandcampe a bol vyhlásený za jeden z najlepších albumov roku 2021. Aktuálne spolupracuje na novej hudbe s menami ako Blockhead, Lazerbeak alebo Morgan Lander.

WEB | BANDCAMP | INSTAGRAM

 

MYLES BULLEN (US)

Potulný, spevavý vták, rapový krajčír, umelecký básnik – aj takto by sa opísal portlandský raper Myles Bullen. Jeho tvorbu ovplyvnili napríklad indie rockové kapely, podceňovaní raperi, či soft-folkové melódie.

WEB

 

PLIÉ (LT)

„Šarlatáni“ experimentálnej hudby v Litve. PLIÉ je skupina šiestich hudobníkov z úplne odlišných prostredí, a to od black metalu až po súčasnú hudbu. Kapele sa podarilo zaujať miestnu alternatívnu scénu svojím odvážnym debutovým albumom Never Took Place z roku 2021.

WEB

 

Twin Tooth (AT)

Viedensko-berlínske zoskupenie, ktoré tvorí vokalistka a textárka Anna Kohlweis spolu s multiinštrumentalistom Jan Preisslerom. Skupina vznikla počas prvých pandemických mesiacov a na ich debutovom albume „Cusp“ pracovali výlučne prostredníctvom online priestoru. Ich tvorba sa nesie v dychu popovej hudby, ktorá sa pomaly rozvíja až do avantgardy.

WEB

 

TRANSmisia

DJka TRANSmisia, nové meno na Bratislavskej hudobnej scéne, známa svojimi eklektickými setmi, v ktorých spája hyperpop, cringecore a hardcore do jedinečného a energického zvuku. Vďaka hlbokej láske k undergroundovej hudbe,queer zvukom, soundcloudovými remixami a vášni pre posúvanie žánrových hraníc sa rýchlo etablovala ako DJka, ktorú treba sledovať.
Inšpirovaná umelcami, ktorí posúvajú hranice, ako sú SOPHIE, Arca a Laura Les, prináša TRANSmisia do svojich setov svieži a experimentálny prístup, mieša nečakané zvuky a štýly a vytvára tak pre svoje publikum skutočne jedinečný zážitok.

DJ Gäp

DJ Gäp je DJ, producent, spoluvlastník labelu, insta-magazínu a klubovej noci Mäss a organizátor párty Välvät, ktorú organizuje spolu s Monikou Prikkelovou a Kewu. Jeho skladby vyšli na labeloch ako Ashida Park (AT), Jerome (USA), Sirens (DE), či Mäss (SK). Získal si aj pozornosť britského rádia NTS, či Los Angeleského Dublab-u, kde spravil mix pre Chico Sonido. Jeho tvorba je oslavou rozmanitosti a búraním hraníc medzi rádiovým popom a experimentálnou hudbou.