Radikálne ľudské turné /diskusia&dokument/ Leto pod Palmou

Zdieľať

Radikálne ľudské turné /diskusia&dokument/ Leto pod Palmou

V rámci Leta po Palmou vám prinášame ďalší výnimočný dokumentárny film, spojený s diskusiou s tvorcami – Dominikom Jursom a Edom Cichom, moderuje Adam Janda.

Radikálne ľudské turné je názov krátkometrážneho reportážneho dokumentárneho filmu, ktorý zachytáva stret punkovej subkultúry s ľuďmi z najnižších sociálnych vrstiev. Kapela RozpoR sa v máji v roku 2018 vydala na koncertné turné do segregovaných rómskych osád na východnom Slovensku. Myšlienkou turné bolo pokúsiť sa prelomiť bariéry v spoločnosti a preukázať záujem o ľudí stojacich na jej okraji. Film diváka v svižnom tempe privedie do prostredia najväčšej chudoby. Nesnaží sa o hĺbkovú analýzu fenoménu, bezprostredne však zobrazuje jedinečnú udalosť, pri ktorej sa nutne otvárajú témy na diskusiu.

Súčasťou podujatia bude výstava fotiek z Radikálne ľudského turné punkovej kapely RozpoR a bubeníckeho samba bandu Batucada Bomba po rómskych osadách východného Slovenska. 26 veľkých fotografií autorov Mafa Mafovica a Dominika Jursu, zachytáva stretnutie dvoch svetov – kozmopolitného punku 21.storočia a rómskych osád, akoby z inej doby.

Nadácia VÚB partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.